چگونه قد خود را افزایش دهیم | کدام کارها در رشد قد تاثیر می گذارند | روش های افزایش قد

چگونه قد خود را افزایش دهیم | کدام کارها در رشد قد تاثیر می گذارند | روش های افزایش قد

داشتن قد بلند در دنیای امروز خواست و آرزوی بسیاری از مردم به ویژه خانم ها می باشد، قد بلند دارای جذابیت های خاص خود است و بسیاری از مردم برای رسیدن به آن شروع به مصرف انواع داروها و قرص ها گیاهی و شیمیایی می کنند، در حالی که برای داشتن قد بلند توجه به نکاتی چند ضروری و مهم است که در این مطلب چند نکته مهم برای داشتن قد بلند را تقدیم خوانندگاه گرامی می کنیم.

داشتن قد بلند یکی از خواسته ها و تمایلات افراد مختلف می باشد، بسیاری از جوانان دوست دارند، قدی بلند و جذاب داشته باشد، کوتاهی قد یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها در جوامع امروزی است که برای رفع این مشکل معمولاً خانواده‌ها به روش‌های درمانی مختلفی روی می‌آورند. برخورداری از قد بلند نه تنها یک مزیت محسوب می شود، بلکه از دیدگاه روانشناسی افراد بلند قد از اعتماد به نفس بالاتری برخوردارند و در حوزه علوم شناختی و یادگیری‌ ثابت شده که افراد بلند قد اطلاعات بیشتری را می‌توانند از محیط اطراف خود دریافت کنند، چون محرک‌های بیشتری را تجربه می‌کنند. به هر حال قد بلند بودن جذابیت های خاص خود را دارد و بسیاری از افراد به ویژه خانم ها دوست دارند قد بلند باشند.

چرا که، قد یکی از فاکتورهایی است که در زندگی انسان تاثیر می گذارد. بلند قد بودن برای برخی از افراد اگر چه ممکن است، موجب دردسر و مانع در زندگی بهتر می شود ولی برای برخی دیگر، بسیار مفید است و موجب خیر و برکت می شود. طبیعی است که، میزان بلندی و کوتاهی قد در دست خود انسان نیست. گاهی بلندی قد میراثی باقی مانده از والدین و گاهی در نتیجه زندگی سالم و گاهی بخشش زندگی می تواند باشد.

بر اساس گزارش رسانه های چند اقدام و عمل وجود دارد، که موجب افزایش قد انسان می گردد. یکی از آنها داشتن تغذیه درست و ژنتیک می باشد. بیماری های مزمن و هورمون های دخیل در رشد قد بر روی افزایش قد تاثیر می گذارند. برای اینکه قد بلندی داشته باشید، لازم است در دوران کودکی خود به تغذیه و سبک تغذیه خود دقت زیادی داسته باشد. در زمان غذا خوردن به مقدار لازم گوشت، شیر، میوه و سبزیجات مصرف کنید تا پروتئین لازم بدن تامین شود.

البته در صورتی که کوتاه قدی ژنتیکی باشد، تغذیه درست کمکی به افزایش قد نمی کند. اما، بلند قد نبودن والدین به این معنا نیست که حتماً کودکان باید کوتاه قد باشند. چرا که احتمال دارد، افزایش قد والدین در دوران کودکی تحت تاثیر فاکتورهای زیادی قرار گرفته باشد.

یکی دیگر از فعالیت ها و کارهایی که بر روی افزایش و رشد قد تاثیر می گذارد، انجام ورزش های متناسب با سن می باشد. در دوره رشد، شنا کردن، ورزش ژیمیناستیک، بسکتبال و دوچرخه سواری تاثیرات بسیار زیادی بر روی افزایش قد انسان دارند.

اما این بدین معنا نمی باشد که، افرادی که به صورت ژنیتکی کوتاه قدمی باشند با ورزش کردن بتوانند بلند قد شوند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه قد خود را افزایش دهیم | کدام کارها در رشد قد تاثیر می گذارند | روش های افزایش قد
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)