چگونه فیس بوک در میان ویدئوهایش تبلیغ می کند؟

چگونه فیس بوک در میان ویدئوهایش تبلیغ می کند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1395/12/01

فیسبوک قصد نمایش تبلیغات در میان ویدئوهایش و تقسیم پول آن با انتشاردهندگان را دارد

فیسبوک قصد نمایش تبلیغات بیشتر به افرادی را دارد که ویدئوهایش را تماشا می‌کنند و شروع به فراهم کردن پول برای افرادی دارد که آن ویدئوها را برای فیسبوک تهیه می‌کنند.

منابع صنعتی بیان می‌دارند که شبکه‌های اجتماعی قصد شروع آزمایش یک الگو تبلیغاتی "میان برنامه" دارند که این شانس را به منتشرکنندگان ویدئو می‌دهد تا تبلیغات را در کلیپ‌هایشان بعد از این که مردم حداقل 20 ثانیه تماشا کردند، قرار دهند.

از هم‌اکنون فیسبوک تبلیغات را خواهد فروخت و درآمد آن را با منتشرکنندگان به اشتراک خواهد گذاشت، 55% همه فروش را به آن‌ها می‌دهد. یوتیوب نیز همین شیوه را به کار گرفته است که بر تجارت تبلیغاتی ویدئویی آنلاین تسلط دارد.

اگر آگهی‌های جدید شروع شوند، منتشرکنندگان ویدئو می‌توانند از موارد در حال اجر ا در فیسبوک درآمد کسب کنند.

فیسبوک به شدت شروع به نمایش ویدئوهایی به کاربرانش طی چند سال گذشته کرده است و حدود سال 2016 گفت که کاربرانش در روز 100 میلیون ساعت در حال تماشا هستند. اما برخلاف اغلب افراد دیگر در تجارت تبلیغات، سئو مارک زوکربرگ ( CEO Mark Zuckerberg ) تبلیغات ویدئویی "پیش‌برنامه" که قبل از شروع کلیپ اجرا می‌شوند را ممنوع کرده است.

این بدان معناست که اغلب منتشرکنندگان مقدار کم یا هیچ درآمد تبلیغاتی از کلیپ‌هایی که در فیسبوک نمایش می‌دهند، به دست نیاورده‌اند. گرچه در حالی که بسیاری از آن‌ها توجه زیادی به منابع دارند تا یک ویدئو برای حضور در آن‌ جا بسازند. آن وضعیت برخی انتشاردهندگان فیسبوک مانند لیگ‌های ورزشی را از قرار دادن محتوای ارزشمند بر روی شبکه ناامید کرده است.

سال گذشته، فیسبوک شروع به فراهم کردن امکان ساخت ویدئوهای حمایت‌شده توسط تبلیغ‌کنندگان کرد که به برخی ناشران - به ویژه بخش بازفیدز تیستی (Buzzfeed’s Tasty) - این اجازه را می‌داد که آگهی‌های مهمی ایجاد کنند. منابع می‌گویند که این تصمیم بعد از گلایه‌های مدیران بازفید به مدیران فیسبوک بود که آن‌ها نمی‌توانستند پول کافی از ویدئو فیسبوک بدست آوردند.

فیسبوک همچنین تجارب دیگری برای ایجاد فرصت‌های تبلیغاتی برای ناشران را مورد آزمایش قرار داده است. در سال 2015 یک بخش ویدئویی جداگانه ایجاد کرد و به برخی ناشران اجازه داد تا درآمدشان از تبلیغات ویدئویی مستقل به اشتراک بگذارند. سال گذشته فیسبوک همچنین شروع به آزمایش تبلیغات میان‌برنامه در ویدئوهای زنده‌اش کرد.

فیسبوک سعی دارد تا بیشترین اثر را داشته باشد بنابراین انواعی از ویدئوها را از طریق شبکه اساسا در اخبار جدید، مکانیسم توزیع اولیه آن را شامل می‌شود.

تبلیغات جدید فیسبوک می‌تواند تنها یکبار زمانی که مشاهده کننده کلیپی را به مدت 20 ثانیه مشاهده می‌کند، اجرا شود و آن‌ها تنها می‌توانند در ویدئوهایی نمایش داده‌ شوند که حداقل 90 ثانیه اجرا می‌شوند. به عبارت دیگر فیسبوک به منتشرانش می‌گوید که به هدف کسب پول، آن‌ها نیاز به ساخت کلیپ‌هایی دارند که برای مدتی اجرا شوند و توجه کاربران را جلب کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 148
تعداد کل نظرات : 26
تعداد کل آرا: 1235
تعداد کل بازدیدها: 189806

نظرات کاربران

*