چگونه فونت را در سیستم عامل اندروید تغییر دهیم؟

چگونه فونت را در سیستم عامل اندروید تغییر دهیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1395/08/19

ممکن است شما جزء کاربران سیستم عامل اندروید هستید و می خواهید که فونت پیش فرض گوشی یا تبلت خود را تغییر دهید. در برخی از دستگاه ها شما اینکار را می توانید توسط خود سیستم عامل انجام دهید اما در بسیاری از گوشی ها اینکار به راحتی امکان پذیر نیست. اما در صورتی که گوشی خود را روت کرده باشید شما می توانید با استفاده از یک نرم افزار جانبی فونت پیش فرض گوشی اندروید خود را تغییر دهید.

 

برای اینکار:

در مرحله اول شما باید نرم افزار iFont را نصب و راه اندازی کنید. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید فونت های جدید را از اینترنت دانلود و بر روی دستگاه خود نصب کنید.

اکنون در تب Recom فونت‌های پیشنهادی برنامه را ملاحظه می‌کنید. در تب Find نیز می‌توانید فونت‌ها را جستجو کنید.

یکی از فونت های پیشنهادی را انتخاب و Download کنید.

حال پس از دریافت فونت باید گزینه Set را انتخاب کنید.

با انجام مراحل بالا، دستگاه اندرویدی یک بار خاموش و روشن می شود و پس از روشن شدن، فونت انتخابی جایگزین فونت قبلی می شود.

برای نصب‌ فونت‌های فارسی و یا فونت‌‌هایی که درون نرم افزار جهت دانلود قرار ندارد کافی است فونت را به دستگاه منتقل کنید. سپس از  تب My و بخش  My Font، با انتخاب نوار بالا، فونت مورد نظر خود را درون حافظه‌ی دستگاه انتخاب  و نصب کنید.

اگر از فونت جدید رضایت نداشتید و می خواهید که فونت پیش فرض دستگاه را دوباره برگردانید تنها کافیست در تب My گزینه‌ی Factory Font را انتخاب کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 115
تعداد کل نظرات : 63
تعداد کل آرا: 795
تعداد کل بازدیدها: 177087

نظرات کاربران

*