چگونه فضای کوچک خانه خود را بزرگتر نشان دهیم | طریقه چیدمان در خانه های کوچک

چگونه فضای کوچک خانه خود را بزرگتر نشان دهیم |  طریقه چیدمان در خانه های کوچک

همه ما ایرانی ها به دنبال خرید خلانه های بزرگتر برای خود هستیم. اگر خانه ای کوچک داشته باشیم نمی توانیم چندین میهمان را یکجا با هم دعوت کنیم و از آنجاییکه ما ایرانی ها آدم های میهمان نوازی هستیم همیشه برای چنین میهمانی هایی مشکل خواهیم داشت.حال اگر خانه کوچکی داریم آیا راه هایی وجود دارد تا آن را بزرگتر نشان دهیم؟ آیا روش ها و شیوه های وجود دارد که بتوانیم به وسیله آن ها فضای خانه خود را کمی بزگرتر جلوه دهیم؟ پاسخ مثبت است. در این مقاله به شما آموزرش می دهیم که چگونه فضای کوچک خانه خود را بزرگتر نشان داده و در خانه های کوچک طریقه چیدمان به چه صورت خواهد بود؟

فضای کوچکی به این معنا نیست که شما باید جمع و جورتر ببوده و خانه خود را شلوغ کنید. این 9 ترفند آسان را برای بازتر نمودن فضای اتاقتان را امتحان کنید مطمئن هستیم به شما کمک خواهد نمود تا فضای مربعی شکل خانه خود را به حداکثر برسانید.

1. وسایل خانه را به هم نچسبانید
قرار دادن مبلمان در کنار دیوارهای اتاق، فضای بزرگتری را به شما نخواهد داد. سعی کنید مبلمان مورد علاقه خود را کمی جلوتر از دیوار قرار داده و با یک میز کنسول در کنار دیوار آن را تکمیل کنید. وسایل خود را در اتاق نشیمن به همدیگر نچسبانید. قرار دادن فضای کافی بین ومبلمان و اساس خانه به بزرگ تر بودن فضای خانه شما کمک خواهد نمود.

2. دیوارها و تقریبا همه چیز باید از رنگ های روشن باشد
رنگ های تیره برایاتاق پذیرایی طرفداران بسیاری دارد اما اگر شما نیز فضای خانه کوچکی دارید تلاش کنید تا با استفاده از رنگ های روشن فضای خانه خود را باز تر و بزرگتر نشان دهید. برای این منظور می توانید از رنگ های روشنی مانند سفید، کروم، خاکستری روشن، شیری و رنگ های خنثی و روشن بسیاری که در بازار وجود دارد استفاده نمایید.

چگونه فضای کوچک خانه خود را بزرگتر نشان دهیم |  طریقه چیدمان در خانه های کوچک

 

3. از قطعات چند منظوره استفاده کنید
تا می توانید از وسایلی استفاده کنید که بتوانید خرده ریزهای خود را در آن ها جای دهید. برای اتاق هایی که فضای کمی دارند می توانید از کتاب خانه های دیواری، قفسه های مخصوص وسایل ضروری استفاده نموده و از این طریق بر فضای خانه خود بیافزایید.

4. استفاده از آینه ها
یکی از مهمترین ابزارهای که می توانید برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه خود از آن استفاده نمایید آیینه ها هستند. آیینه ها بسرعت می توانند اتاق شما را دو برابر نشان دهند. اگر بر روی دیوار خانه خود آیینه داشته باشید به ناگاه فضای اتاق شما دوبرابر خواهد شد در حالی که شما دیوارهای خانه را هل نداده اید. اما بزرگنمای و استفاده از خطای دید می تواند بهترین ترفند در این زمینه باشد.

چگونه فضای کوچک خانه خود را بزرگتر نشان دهیم |  طریقه چیدمان در خانه های کوچک5. آن را بالا ببرید
برای خانه هایی که فضای کمی دارند همیشه سعی کنید از میزهای ناهارخوری که کوچک هستند استفاده کنید.
میزهای ناهار خوری که کوچک هستند برای فضاهای کوچک خانه شما بسیار ایده آل بوده و مخصوص فضاهای کوچک هستند، به این معنی که شما می توانید بیشتر از منطقه غذا خوردن خود استفاده کنید.


6. از تک رنگ استفاده کنید
دیوارها، وسایل خانه و تمامی جزییات اتاق پذیرای خود را ترکیبی از یک رنگ داشته باشید، هیچیگاه از رنگ های متضاد و غیر همخوان استفاده نکنید. اگر مس خواهید فضای خانه اتان بزرگتر بنظر برسد از رنگ های سفید و روشن و هم خوان استفاده کنید مانند سفید، سفید و بژ، برای گسترش اتاق بر روی دیوارهای خانه خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید دیوارهای رنگی سفید را با رنگ خاکستری بسیار رنگی بر روی دکوراسیون و جزئیات اتاق الهام گرفته از فضای باز انجام دهید.


7. استفاده از پرده سفید و کنار زدن پرده ها
پرده های تاریک را برداشته و یا در صورت میهمان داشتن پنجره های خود را باز کنید. ترفند چشم های شما را فریب می دهد تا فکر کنید که فضای روبرویی شما عمق دارد و چشم انداز طبیعی را در خارج نشان می دهد. اگر اتاق شما نیاز به برخی از حریم خصوصی داشته باشد، پرده های سفید را برای احساس خستگی می توانید استفاده کنید که در عین حال همان ترفند را در شما ایجاد می کند.

چگونه فضای کوچک خانه خود را بزرگتر نشان دهیم |  طریقه چیدمان در خانه های کوچک8. بزرگ فکر کنید
این فکر که برای بازتر نشان دادن فضای خانه از وسایل کوجک استفاده کنیم آسان است و یا شما باید یک فضای کوچک با مبلمان کوچک تزئین کنید. اما استفاده از یک صندلی تکی در کنار مبل ها فضای بی نظیر و باز را فراهم خواهد کرد.


9. به سقف اتاق خود عمق ببخشید
در حالی که رنگ درخشان سفیدمی تواند در یک اتاق (بر روی دیوار) فضای بازی را برای شما فراهم کند.زدن رنگ تیره به سقف باعث ایجاد عمق می شود و در حالی که چشمتان سرگرم وسایل و دیوارها است و ناخودآگاه چشم خود را به سمت بالا می برید باعث ایجاد توهم ارتفاع می شوید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 50
تعداد کل نظرات : 1
تعداد کل آرا: 54
تعداد کل بازدیدها: 5601


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)