چگونه فشار خون بالای خود را کاهش دهیم؟

چگونه فشار خون بالای خود را کاهش دهیم؟

امروزه بسیاری از مردم به علت داشتن مشکلاتی مختلف و ناراحتی های روحی – روانی، دچار فشار خون بالا می شوند، فشار خون برای سلامتی انسان مضر است و باید حتما به آن دقت و توجه ویژه ای داشت، اگر شما هم دارای فشار خون بالا هستید، می توانید با مطالعه این مقاله، با روش کاهش فشار خون بالا آشنا شوید؟

در ترکیبات این میوه برای ارگانیسم بدن ویتامین های C، D، P و A وجود دارد. همچنین سرشار از مواد معدنی مفید مانند کلیسیم، منیزیم، آهن، فسفر و پتاسیم می باشد.

گریپ فروت میزان کلسترول بد خون را کاهش می دهد و مانع از تنگ شد رگ ها می شود و مانند پکتین(Pectin) سرشار از مواد مفید است. برای افرادی که دارای فشار خون بالا می باشند، میوه گریپ فروت بسیار مفید است و توصیه می شود که به صورت منظم از این میوه استفاده کنند.

خوردن گریپ فروت در زمان خستگی و ناتوانی هم بسیار مفید می باشد. در زمانی که انسان مبتلا به بی خوابی، طب، آرتریت، اختلال در عملکرد کبد می باشد، مصرف گریپ فروت بسیار مفید و موثر است. برای از بین بردن انواع التهاب ها، ورم ها، گریپ فروت به عنوان میوه ای ضد عفونی کننده محسوب می شود. در عین حال برای کسانی که دارای رژیم غذایی لاغری می باشند، گریپ فروت میوه ای بسیار مهم و غیر قابل تعویض می باشد چرا که گریپ فروت دارای کالری بسیار کم می باشد و در عین حال سبب تقویت گوارش انسان نیز می شود، اشتها را کاهش می دهد و بعد از غذا خوردن احساس سنگینی را از بین می برد.

یکی دیگر از فوائد گریپ فورت، سبک کردن و از بین بردن درد کسانی است که دچار بیماری سنگ کیسه صفرا می باشند. شیره گریپ فروت برای کیسه صفرا بسیار مفید می باشد. اگر از سنگ کیسه صفرا دچار اذیت و ناراحتی می باشید، برای بهتر کردن ان شیره تازه میوه گریپ فورت را با روغن زیتون مخلوط کنید و از آن شب ها نصف استکان بنوشید. سپس بر روی طرف راست خود بخوابید و بر ناحیه کبد خود کیسه آب گرم بگذارید. کیسه اب گرم را به مدت 40 الی 50 دقیقه نگه دارید و فردا دوباره آن را تکرار کنید.

اگر می خواهید به مقدار زیاد ویتامین مصرف کنید. از گریپ فروت به صورت زیاد مصرف کنید. مزه این میوه کمی به تلخی می زند، آن را با میوه های ترش و یا با گردو مصرف کنید، خیلی بهتر می شود.

بسیاری از مردم به علت این که پوست گریپ فروت تلخ می باشد آن را پوست می کنند، این کار صحیحی نیست، چرا که فوائد درمانی این میوه تنها در پوست سفید ان می باشد.

اگر گریپ فورت را شب ها بخورید خیلی بهتر می باشد. صبح ها از خواب بار حال خوب و روحیه عالی بیدار خواهید شد.

در زمان آنفولانزا و سرماخوردگی هم گریپ فروت طب را کاهش می دهد. در پوست میوه گریپ فروت ویتامین K وجود دارد و سبب جذب بیشتر ویتامین C در بدن می شود. برای کسانی که داری ناراحتی معده هم می باشند، استفاده از گریپ فروت مفید می باشد. فشار خون را کاهش می دهه و برای اثرگذاری داروها مفید است.

اما می تواند مضراتی هم داشته باشد. مانند همه غذاها و میوه های دیگر از گریپ فروت هم به اندازه کنید، مفید می باشد و برای داشتن سلامتی کامل از مصرف گریپ فروت کوتاهی نکنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه فشار خون بالای خود را کاهش دهیم؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)