چگونه فایل mp3 را به mp4 تبدیل کنیم؟ تبدیل آنلاین فایل های صوتی و ویدئویی mp3 به mp4

چگونه فایل mp3 را به mp4 تبدیل کنیم؟ تبدیل آنلاین فایل های صوتی و ویدئویی mp3 به mp4
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/19

در مقالات چگانه درخصوص نحوه تبدیل فرمت های مختلف فایل های صوتی و تصویری به یکدیگر توضیح داده شد که یکی از بهترین وبسایت های آنلاین بدین منظور وبسایت cloudconvert است که در مقاله چگونه فرمت فیلم و فایل ویدئویی را بدون استفاده از نرم افزار و آنلاین عوض کنیم؟، اما متاسفانه این وبسایت قابلیت تبدیل آنلاین فرمت فایل های صوتی مانند mp3 به فایل های ویدئویی مانند mp4 را ندارد. از این جهت در این نوشته سعی می شود نحوه تبدیل فایل های صوتی بویژه فرمت mp3 که بسیار پرکاربرد است به فایل های ویدئوی بویژه فرمت mp4 آموزش داده شود.

برای تبدیل فایل های صوتی با فرمت mp3 به فایل های تصویری/ویدئویی با فرمت mp4 شما دو روش می توانید استفاده کنید.

روش اول برای تبدیل فایل های صوتی(فرمت mp3) به فایل های ویدئویی(mp4) استفاده از نرم افزارهای مختص این کار است که تعداد قابل توجهی از آنها وجود دارد. نمونه نرم افزارها برای تبدیل فرمت های صوتی به ویدئویی و بالعکس به شرح زیر هستند:

نرم افزار Abyssmedia Audio Converter Plus

نرم افزار Xilisoft Audio Converter 6.3.0 که از لینک https://goo.gl/z47N4G می توانید دانلود کنید.

اما ساده ترین کار برای تبدیل فرمت فایل های صوتی(mp3) به ویدئویی(mp4) بویژه برای کسانیکه بطور مستمر و روزانه نیاز به تبدیل فایل صوتی به ویدئویی یا بالعکس ندارند استفاده از وبسایت های تبدیل فرمت فایل هاست که بصورت آنلاین و در ظرف چند ثانیه یا چند دقیقه(بسته به حجم فایل) فرمت فایل صوتی(mp3) را به فایل ویدئویی(mp4) تبدیل می کنند، می باشد. برخی از این وبسایت ها همانطور که در بالا ذکر شد، قابلیت تبدیل چندین فرمت از فایل های صوتی یا ویدئویی به یکدیگر و بالعکس را دارند اما برخی از آنها در خصوص فرمت فایل ها محدودیت دارند. در زیر دو وبسایت خوب- حسب تجربه نویسنده- برای تبدیل فرمت فایل صوتی mp3 که از جمله پرکاربردترین فرمت های فایل های صوتی است به فرمت mp4 که آن نیز از جمله پرکاربردترین و رایج ترین فرمت فایل های تصویری/ویدئویی است، معرفی می شوند.

وبسایت تبدیل فرمت آنلاین MP3Toobox.net بطور اختصای روی تبدیل فرمت mp3 به mp4 کار می کند. البته این وبسایت قابلیت تبدیل فرمت های دیگر فایل های صوتی به تصویری و بالعکس را نیز دارد از تبدیل FLV به mp3 و بالعکس یا تبدیل AVI به Mp3 و بالعکس. تجربه استفاده از این سرویس آنلاین تبدیل فرمت فایل های صوتی و تصویری نشان داد که این وبسایت سرعت خوبی داشته و ظرف چند دقیقه یک فایل چند مگابایتی را تبدیل فرمت می کند. درخصوص تبدیل فرمت فایل صوتی(mp3) به ویدئویی(mp4) شما باید یک تصویر نیز برای فایل انتخاب کنید که می تواند از میان تصاویر پیشنهادی این وبسایت از حافظه رایانه شما باشد.

وبسایت دیگر برای تبدیل آنلاین فرمت فایل های صوتی یا تصویری به یکدیگر وبسایت www.coolutils.com است که این وبسایت نیز از لحاظ دامنه و تنوع فرمت فایل های صوتی و تصویری خوب است، اما سرعت مطلوبی برای آپلود و دانلود به شما نمی دهد(حداقل درخصوص اینجانب مطلوب نبوده است).

برای تبدیل فایل های تصویری به صوتی دو وبسایت www.onlinevideoconverter.com و convert2mp3.net پیشنهاد می شوند.

یادآور می شوم نحوه تبدیل فرمت فایل های صوتی و تصویری(mp3 to mp4) در کلیه وبسایت های آنلاین تبدیل فرمت شباهت دارد که در آنها شما ابتدا باید فایل مدنظر خود را از گزینه انتخاب(Select/Pick/Upload) در این وبسایت آپلود کرده و سپس فرمتی که می خواهید فایل به آن تبدیل شود را انتخاب نمایید. در نهایت نیز دکمه تبدیل فرمت(Convert) را در وبسایت بفشارید. بعد از چند دقیقه(که بسته به حجم فایل می تواند چند ده دقیقه طول بکشد) فایل تبدیل فرمت شد به شما نمایش داده می شود که می توانید آن را بر کامپیوتر خود دانلود کنید. البته برخی از وبسایت ها مانند mp3toolbox.net امکان آپلود آن در یوتیوب، فورشرد(4shared) و دیگر وبسایت های اشتراک فایل و ویدئو را به شما می دهند که از طریق آن شما اگر بخواهید می توانید مستقیما فایل تبدیل فرمت شده را در این وبسایت ها آپلود کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.6
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 471
تعداد کل آرا: 4564
تعداد کل بازدیدها: 2073305

نظرات کاربران

*
M
محمدحسین ( 2017-12-19 10:12:48 )
ممنون عالی بود