چگونه عکس هارا با استفاده از اسکنر یا گوشی، اسکن کنیم؟

چگونه عکس هارا با استفاده از اسکنر یا گوشی، اسکن کنیم؟

عکس ها خاطرات ما هستند بسیاری از ما آلبوم های قدیمی عکس داریم که می خواهیم آن ها را به صورت دیتا در کامپیوتر نیز داشته باشیم.

بسیاری از افراد در فضای مجازی حضور دارند و علاقه دارند علاوه بر عکس های جدیدشان، عکس های قدیمی را نیز اسکن کنند و به صورت دیجیتال داشته باشند.

چگونه یک عکس را اسکن کنیم؟

راه های مختلفی برای این کار وجود دارد که بستگی به خود شما دارد.

راه اول

استفاده از اسکنر

اگر به دنبال اسکن عکس های خود با کیفیت بالا هستید، باید از اسکنرهای موجود در بازار استفاده کنید. ابتدا شیشه ی اسکنر و عکس هایی که م خواهید اسکن کنید را تمیز کنید تا گرد و غباری بر روی آن ها نباشد.

به طور کلی اسکنرها می توادنند 3 تا 4 عکس، شش در چهار را در خود جای بدهند. با قرار دادن چند عکس در اسکنر، به شما در صرفه جویی وقت کمک می شود. پس از اسکن عکس شما باید عکس ها را با استفاده از نرم افزار هایی چون فوتو شاپ، کراپ یا برش دهید. اما بسیاری از اسکنرها به صورت خودکار این کار را انجام می دهند.

اگر به دنبال عکس هایی با کیفیت بیشتر هستید، رزولوشن دستگاه را بر روی 600 در 300 قرار دهید.

از تنظیمات دستگاه اسکنر که شامل روشنایی، برش و... می شود استفاده کنید.

روش دوم

استفاده از اسمارت فون

بله شما می توانید گوشی هوشمند خود را به یک اسکنر تبدیل کنید.. نرم افزارهایی برای اینکه کار اسکن را انجام بدهند وجود دارند. این اپ ها با استفاده از دوربین دستگاه کار اسکن را انجام می دهند. قطعا این روش نمی تواند جایگزین روش استفاده از اسکنر شود اما در مواقعی که دسترسی به اسکنر ندارید می تواند کمک کند. نرم افزار اسکن عکس Shoebox برای هر دو سیستم عامل اندروید و ios می تواند کار اسکن را برای شما انجام دهد.  روش کار با این اپلیکیشن بسیار ساده است و لینک دانلود این نرم افزار اسکن عکس برای هر  دو سیستم عامل برای شما قرار داده شده.

لینک دانلود Sharebox در اندروید

لینک دانلود Sharebox در ios

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 680
تعداد کل آرا: 4504
تعداد کل بازدیدها: 870073


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)