چگونه عناوین سرچ شده در موتور جستجو گوگل را پاک کنیم؟

چگونه عناوین سرچ شده در موتور جستجو گوگل را پاک کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/04/30

حتما شما با نحوه کار موتور های جستجو آشنایی دارید و می دانید که اگر کلمه یا عبارتی را در موتورهای جستجو سرچ کنید بعد از آن هر بار که مایل به سرچ باشید اگر اولین حرف کلمه جدید مثل کلمات سرچ شده قبلی باشد کلمه ها و عبارات سرچهای قبلی هم ظاهر می شوند. اما ممکن است شما تمایل نداشته باشید که عناوین سرچ شده قبلی را موتور جستجوگر برای شما پیشنهاد کند. بدین منظور در چگانه همراه ما باشید.

هنگامی که در گوگل به دنبال نوشتن کلمه ای برای جستجو هستید، اگر این عنوان شبیه به عبارت های سرچ شده ی قبلی باشد، بصورت خودکار این کلمات برایتان نمایش داده می شود. به این ویژگی Autio Complete می گویند که در مرورگر ها بصورت پیش فرض قرار گرفته است که اطلاعاتی را که در سایت ها وارد می کنید را ضبط می کند. برای پاک کردن عناوین سرچ شده در گوگل:

از برنامه ی مرورگر خود منوی Tools را باز کرده و Internet Options را انتخاب کنید و در صفحه‌ای که باز می‌شود سربرگ Content  را فعال کرده و در آنجا روی گزینه‌ی AutoComplete کلیک کنید تا پنجره‌ای همانند شکل زیر باز شود:

چگونه عناوین سرچ شده در موتور جستجو گوگل را پاک کنیم؟

روی دکمه‌ی Clear Forms کلیک کنید تا همه اطلاعاتی که قبلا در کادر جستجو وارد کرده‌اید پاک شوند. در قسمت بالا هم بخشهایی که مایلید ضبط شوند را می‌توانید انتخاب کنید.

اگر علامت درون Forms را بردارید از این پس دیگر چنین اطلاعاتی ضبط نمی‌شوند. اگر علامت درون Web addresses را بردارید از این پس آدرس سایتها ضبط نمی‌شود.

امیدواریم که این ترفند مورد توجه شما قرار گرفته باشد و در صورتی که با هرگونه مشکل در انجام مراحل بالا رو به رو شدید، در زیر همین مطلب با ما در میان بگذارید. باسپاس از توچه شما.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.7
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 115
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 784
تعداد کل بازدیدها: 156820

نظرات کاربران

*