چگونه طلا و جواهرات را تمیز و براق کنیم؟

چگونه طلا و جواهرات را تمیز و براق کنیم؟

جواهرات از جنس های طلا و نقره با استفاده زیاد جرم گرفته و سیاه رنگ می شوند که برای زیباتر بودن و عمر بیشتر، شما باید آنها را تمیز و براق کنید. در این نوشته سه روش ساده برای تمیز کردن طلا، زیورآلات و جواهرات به شما آموزش داده می شود.

استفاده از مایع ظرفشویی

ابتدا چند قطره مایع ظرفشویی را در یک کاسه متوسط آب گرم و نه آب داغ بریزید. بهتر است به جای آب معمولی از آب سدیم استفاده کنید. همچنین دقت کنید که آب داغ و سوزاننده نباشد چون اگر جواهرات شما نگین داشته باشد به آنها آسیب می زند.

سپس 15 دقیقه این جواهرات را درون این محلول قرار دهید تا به درون جواهرات رسوخ کند.

سپس مسواکی نرم برداشته و به آرامی روی قطعات طلا بویژه قسمت های جرم گرفته بکشید.

در نهایت جواهرات را آبکشی کرده و بر روی پارچه ای نرم قرار دهید تا خشک شوند.

استفاده از خمیردندان

یکی از بهترین تمیز کننده و براق کننده زیورآلات و جواهرات خمیردندان است. بدین منظور مقداری خمیردندان را به برس یا مسواک نرمی زده و روی جواهرات/زیورآلات بویژه قسمت های جرم گرفته آن بکشید. کمی صبر کرده و سپس جواهرات/زیورآلات آبکشی کنید تا کاملا تمیز شوند.

چگونه طلا و جواهرات را تمیز و براق کنیم؟

استفاده از جوش شیرین

برای این کار محلولی از آب و جوش شیرین(می توانید مایع ظرفشویی نیز به آن اضافه کنید) تهیه کنید، سپس زیورآلات و جواهرات را به آنها آغشته کنید و برس/مسواک نرمی روی آنها بکشید و با آب بشویید. دقت کنید که جواهرات مدت زیادی داخل این محلول نمانند.

استفاده از آب جوش

برای جواهراتی که سنگ های قیمتی یا نگین ندارند – به دلیل اینکه آب جوش چسب ها و اتصالات نگین های زیورآلات/جواهرات شما را از بین می برد- شما می توانید از آب جوش استفاده کنید. بدین منظور مقداری آب را به جوش آورید. سپس آب را روی جواهرات بریزید و مدتی صبر کنید تا آب خنک شود. در این حالت رنگ آب تیره تر می شود، چون جرم ها و کثیفی ها از آن جدا شده و جواهرات شما در حال تمیز شدن هستند. بعد از خنک شدن آب طلا و جواهرات خود را با پارچه یا هوله نرم تمیز کنید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 8

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 50
تعداد کل آرا: 612
تعداد کل بازدیدها: 48157


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
S
صدیقه ( 2017-06-02 14:41:48 )
خیلی مفید و مورد استفاده بود. مطالبی که نمی دونستم یاد گرفتم.