چگونه ضربان قلب را با ساعت هوشمند اندازه گیری کنیم

چگونه ضربان قلب را با ساعت هوشمند اندازه گیری کنیم

ساعت های هوشمند یکی از جدیدترین ابزارهای هوشمندی هستند که امکانات و قابلیت های زیادی را فراهم می کنند. یکی از قابلیت های ساعت های هوشمند کنترل علائم حیاتی بدن انسان است که یکی از این علائم میزان ضربان قلب است. در این نوشته نحوه اندازه گیری ضربان قلب شما با استفاده از یک ساعت هوشمند و اپلیکیشن مربوط به آن را توضیح می دهیم. در اینجا نحوه کار و اندازه گیری ضربان قلب با استفاده از ساعت هوشمند اپل(Apple Watch) توضیح داده می شود که البته نحوه کار دستگاه های مشابه به آنچه در اینجا توضیح داده می شود، نیز شباهت دارد.

ابتدا باید ساعت هوشمند خود را به تلفن هوشمند خود متصل و به اصطلاح جفت کنید(pair)

سپس قفل ساعت هوشمند خود را باز کنید، آن را روی مچ خود قرار داده بصورتیکه بند آن کاملا دور دست شما پیچیده باشد، سپس دو بار بر روی ساعت بزنید تا روشن شده و شما بتوانید قفل آن را باز کنید.

بعد دکمه ای که بصورت تخت در کنار ساعت قرار دارد را فشار دهید تا منو مربوط به دسترسی های سریع که به Glances معروف است باز شود.

چگونه ضربان قلب را با ساعت هوشمند اندازه گیری کنیم

در این منو بگردید و به اصطلاح اسکرول(Scroll) کنید تا گزینه مربوط به ضربان قلب(Heart Rate) را بیابید. سپس بر روی این گزینه(یا همان ابزار/Glance) بزنید تا به آن دسترسی پیدا کنید.

کمی صبر کنید تا به ضربان شما دسترسی پیدا کند. در نسخه های 3 و جدیدتر ساعت های اپل هنگامیکه ساعت در حال خواندن ضربان شماست، نور سبز رنگی از حسگر ضربان به پوست شما می فرستد که اطلاعات را به ساعت باز می گرداند و در واقع ضربان قلب شما را می خواند.

چگونه ضربان قلب را با ساعت هوشمند اندازه گیری کنیم

توجه کنید که در این حالت می توانید از منو مربوط به سنجش ضربان قلب در ساعت هوشمند خود خارج شوید چون این ساعت هوشمند از این پس هر 10 تا 12 دقیقه تا زمانیکه ساعت را به دست دارید، اندازه می گیرد و به گوشی شما می فرستد.

اگر ساعت خود را به تلفن هوشمند تان متصل کرده باشید، ضربان قلب شما بصورت یک داده در نرم افزار سلامتی(Health app) شما ذخیره می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2575
تعداد کل بازدیدها: 626033


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)