چگونه صورت خود را بشوریم؟ طریقه صحیح شستن صورت چگونه است؟

چگونه صورت خود را بشوریم؟ طریقه صحیح شستن صورت چگونه است؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/21

یکی از کارهای که همه ما انجام می دهیم شستن دست و صورت خود می باشد، به ویژه بسیاری از مردم صبح ها هنگام بیدار شدن از خواب و یا شب ها قبل از خواب صورت خود را می شورند، اما آیا به حال فکر کردید که طریقه درست شستن صورت به چه شکل است؟ آیا با شستن صورت با آب گرو و سرد مفید می باشد، که مضر؟ و یا این سوال که بعد از شستن صورت چگونه صورتمان را خشک کنیم، فکر کرده اید؟ برای دانستن روش صحیح شستن صورت همراه ما باشید و این مطلب را مطالعه نماید.

پوست صورت ما به لحاظ نقشي كه در زيبايي دارد و همچنين به علت آسيب پذيري شديد خود، هميشه نياز به مراقبت بيشتري نسبت به بقيه بدن دارد. شستشوی صورت یک عادت روزانه و به ظاهر ساده است. عملی کاملا بهداشتی و شاداب کننده که با چند حرکت سریع آن را به اتمام می رسانیم.

پوست صورت ضعیف و ظریف می باشد، به همین دلیل در زمان شستن صورت خود باید دقت کافی داشته باشید، چنانچه صورت خود را درست و صحیح بشورید، پوستان تمیز می شود، نفس می گیرد، و پوست های مرده دوباره جان می گیرند، توجه داشته باشید که قبل از شستن صورت، دست هایتان را با صابون بشورید، تنها پس از این به صورت خود صابون بزنید، و با آب ولرم صورت خورد بشورید، چرا که آب گرم سبب خشکی پوست صورت می شود. و آب سرد هم همه چرک های صورت را تمیز نمی کند، به این جهت آب ولرم بهتر است، در زمان شستن صورت پیشانی، گونه ها و اطراف دماغ خود را به آرامی ماساژ دهید.

در انتها دستمال خشک را به صورت خیلی آرام و سبک روی صورتتان بگذارید، و صورت تتان را خشک کنید، بعد از خشک کردن صورت از کرم های مرطوب کننده استفاده نماید، اگر کرم مرطوب کننده در دسترس خود ندارید، از روغن بادام استفاده کنید. لازم به ذکر است که، زیاد شستن صورت هم کار اشتباهی می باشد، این می تواند موجب خشک شدن پوست شود.

به طور منطقی شستن صورت در روز به مقدار یک الی دو بار کافی می باشد، اگر بیشتر بشورید، سبب خشکی پوست شده و سلول های پوست را مجبور می کنید که برای جبران چربی از دست رفته چربی تولید کنند. و اگر زیاد آرایش نمی کنید و تنها از ضد آفتاب استفاده می کنید تنها یک بار استفاده از صابون هم کافی است می توانید صورتتان را با آب خالی بشویید.

در نهایت باید این نکته را اضافه کرد که برای شستشوی صورت، داشتن یک عدد صابون و کمی آب کافی نیست. باید برای این کار وقت بگذارید و با دقت بیشتری مراحل شستشو، و خشک کردن پوست را انجام دهید. در غیر این صورت، به مرور پوست تان خسته شده و شادابی خود را از دست می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 83
تعداد کل آرا: 3134
تعداد کل بازدیدها: 403600

نظرات کاربران

*