چگونه صندوق ورودی Gmail را سازماندهی کنیم؟

چگونه صندوق ورودی Gmail را سازماندهی کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1395/11/06

گوگل چند سالی است که سیستم Inbox در Gmail را جدول بندی یا به عبارتی تب گذاری کرده است. این راه خوبی برای سازماندهی و مرتب ساختن ایمیل هاست اما، بعضا اتفاق می افتد که ایمیل ها در دسته های غیرمرتبط قرار می گیرند. در اینجا به شما می گوییم چگونه ایمیل ها را در دسته های مرتبط مرتب کنید.

چگونه صندوق ورودی Gmail را سازماندهی کنیم

سیستم صندوق ورودی جدول بندی شده ی Gmail، راهی خوب برای سازمان دهی ایمیل ها در دسته های مختلف است، اما تعیین  اینکه هر ایمیل در کدام دسته قرار بگیرد، ترفندی است که فوراً مشخص نمی شود.

گوگل در سال 2013، زبانه هایی (tab)  به سیستم INBOX افزود و میلیون ها نفر صاحب صندوق ورودی جدید شدند که در آن ایمیل ها به صورت خودکار در دسته هایی پیش فرض نظیر، Primary، Social و Promotion ذخیره می شوند. تغییرات مطلوب به نظر می رسد اما گهکاه اتفاق می افتد که ایمیل ها در دسته ی نامناسب به نمایش در می آیند.

درواقع برای این زبانه های صندوق ورودی هیچ گزینه ی فیلتری، مانند آنچه در برچسب ها وجود دارد، در نظر گرفته نشده است. به هر حال، شما می توانید با استفاده از رابط وب Gmail، ایمیل ها را بین Tab ها جا به جا کنید (البته این درمورد برنامه های موبایل کارآمد نمی باشد): ساده است، آن ها را بکشید و در Tab دیگر رها کنید. درست است خیلی واضح به نظر می آید، اما اگر تا به حال از قابلیت کشیدن و رهاکردن (drag and drop) Gmail استفاده نکرده باشید، احتمالاً هرگز به خودی خود نمی توانید به این مهم دست یابید.

به منظور جابه جا کردن ایمیل ها در Tab ها، به قسمت ایمیل هایی که قصد دارید دوباره دسته بندی کنید بروید؛ شما می توانید هر بار یک ایمیل را جابجا کنید یا اگر مایل باشید چندین ایمیل را با تیک زدن انتخاب و جابه جا نمایید. برای مثال می خواهیم یک ایمیل را از Tab "Updates" به "Primary" منتقل کنیم:

چگونه صندوق ورودی Gmail را سازماندهی کنیم

بر روی ایمیل کلیک کنید و آن را نگه دارید؛ ایمیل انتخاب شده را به سمت Tab مورد نظر بکشید؛ موس را رها کنید تا ایمیل در دسته ی مورد نظر قرار بگیرد.

چگونه صندوق ورودی Gmail را سازماندهی کنیم

پیامی دریافت خواهید کرد مبنی بر اینکه " ایمیل به Tab جدید منتقل شد"؛ با زدن دکمه ی Undo می توانید ایمیل را به Tab اولیه بازگردانید. همچنین پیامی دریافت خواهید کرد که از شما می پرسد آیا این عملیات برای پیام های  بعدی این فرستنده هم انجام شود (Do this for future messages from…)؛ با زدن دکمه ی Yes، Gmail به طور خودکار پیام های آن فرستنده را در Tab جدید دسته بندی خواهد کرد.

چگونه صندوق ورودی Gmail را سازماندهی کنیم

بعد از زدن گزینه ی  Yes، یک پیام تأیید دریافت خواهید کرد: "پیام های بعدی آن فرستنده به Tab جدید منتقل خواهد شد" (Future messages from [address] will be moved to [new tab]).

چگونه صندوق ورودی Gmail را سازماندهی کنیم

اگر بخواهید این روند را برگردانید؛ کافیست یکی از ایمیل های آن فرستنده را در Tab جدید جستجو کنید و همه ی کارهای قبل را برای برگرداندن پیام به Tab قدیمی تکرار کنید، ضمن اینکه تأکید نمایید که می خواهید پیام های بعدی را در Tab انتخابی جدید دریافت کنید.

با کمی تلاش می توانید ایمیل های خود را سازماندهی کنید و از تجربه ی یک Gmail منظم لذت ببرید.  

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.6
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 9
تعداد کل نظرات : 3
تعداد کل آرا: 38
تعداد کل بازدیدها: 10202

نظرات کاربران

*