چگونه شیشه ها را برق بیاندازیم؟ روش ساده برای برق انداختن شیشه ها

چگونه شیشه ها را برق بیاندازیم؟ روش ساده برای برق انداختن شیشه ها

برای بسیار از بانوان خانه دار، پاک و براق بودن شیشه های منزل بسیار مهم می باشد، و حتی بسیاری از مغازه داران هم هر روز تلاش می کنند تا شیشه ها مغازه پاک و براق باشد، برای همین کار از انواع شیشه پاکن ها استفاده می کنند، اما در کنار استفاده از شیشه پاک کن ها می توان از روش های ساده و خانگی هم استفاده کرد.

برای بسیار از مردم، به ویژه بانوان، شستن و تمیز کردن شیشه بسیار سخت و کاری مشقت اور می باشد. چون در صورت بی احتیاطی علاوه بر تمیز نشدن کمی هم جای دستمال و آب بر روی ششه ها باقی می ماند. اما اگر می خواهید شیشه های منزلتان را تمیز کنید، اجازه ندهید با کمی اهمال و بی توجهی زحماتتان هدر رود.

شیشه های خانه همیشه در معرض باران، برف و باد هستند از این رو خیلی زود کثیف می شوند و تمیز کردن آن ها نیز خیلی سخت است. استفاده از شوینده های مختلف برای تمیز کردن شیشه یکی از راهکارهای خوب در این کار است. که تبلیغات زیادی هم در زمینه پاک کردن شیشه ها و انواع شوینده ها وجود دارد.اما زمانی که این گونه مواد در دسترس نباشد بهتر است با مواد طبیعی که عملکرد بهتری دارند شیشه های منزل را تمیز کنیم.

اگر می خواهید شیشه پنجرهای منزلتان براق باشد، لازم است این محلولی را که در ادامه گفته می شود، در خانه تهیه کنید.

طریقه درست کردن محلول:

- دو استکان آب؛

- سه قاشق غذاخوری سرکه؛

- نصف قاشق چای خوری مایع ظرفشویی؛

این مواد را با هم مخلوط کنید و با آن پنجره ها را تمیز نماید. البته توجه داشته باشید که در تمیز کردن شیشه ها از پارچه های نرم و ریزبافت استفاده نماید که شیشه ها خط نیافتد.

علاوه بر این با تهیه محلول زیر هم می توانید، شیشه های منزلتان را براق کنید:

- سه لیتر آب؛

- یک چهارم استکان سرکه؛

- دو قاشق غذاخوری آب لیمو؛

- یک قطره مایع ظرفشویی؛

این مواد را هم می توانید مخلوط کنید و با کاغذ روزنامه شیشه ها را پاک کنید. کاغذه روزنامه لکه های شیشه را بهتر پاک می کند.

همچنین برای تمیز کردن شیشه ها می توانید از سرکه سفید استفاده کنید. محلول سرکه و آب می تواند در شفافیت و براقی شیشه های شما معجزه آفرین باشد. البته در ذهن داشته باشید که نیاز نیست از میزان زیادی سرکه استفاده کنید. حل کردن دو یا سه قاشق در یک سطل آب کافی است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 914
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 2054
تعداد کل بازدیدها: 108734
چگونه شیشه ها را برق بیاندازیم؟ روش ساده برای برق انداختن شیشه ها
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)