چگونه شکلات هندوانه ای مخصوص شب یلدا درست کنیم

چگونه شکلات هندوانه ای مخصوص شب یلدا درست کنیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/18

چند روزی تا شب یلدا بیشتر باقی نمانده و خانم های خانه دار بدنیال دستور پخت غذاها و دسرهای مربوط به شب یلدا هستند. بسیاری از شما می دانید که شب یلدا بهترین فرصت برای دور هم جمع شدن و لذت بردن از جمع خانوداگی است. در این مقاله برای شما خانم های خانه دار طرز تهیه شیرینی هندوانه ای مخصوص شب یلدا را آموزش می دهیم.

این شکلات علاوه بر طعم بسیار خوشمزه ای که دارد با ظاهر خاص خود دقیقا همان چیزی است که می خواهید پس با ما تا انتهای مقاله شکلات هندوانه ای همراه شوید.

مواد مورد نیاز برای شکلات هندوانه ای مخصوص شب یلدا :
شکلات سفید 250 گرم
گلوکز 2/5 قاشق غذاخوری
شیر عسلی غلیظ شده 160 گرم
کره 70 گرم
آجیل شیرین 150 گرم
رنگ خوراکی قرمز به میزان لازم


چگونه شکات هندوانه ای مخصوص شب یلدا درست کنیم:

شیر عسلی که از قبل آ ن را غلیظ نموده اید را داخل ظرف مخصوص مایکروویو قرار داده و با درجه 600 وات و به مدت 90 ثاینه قرار دهید. مراقب باشید که نسوزد برای همین آن را در این مدت دو بار خارج نموده و کمی هم بزنید. قدرت را تغییر ندهید و با همین دما گلوکز را نیز اضافه نموده و به مدت 60 ثانیه دیگر قرار دهید.
برای آنکه شکلات ها را آب نمایید، همه شکلات ها را در ظرف ریخنه و به مدت 120 ثانیه و در درجه 600 وات در مایکروویو بگذارید. شکلات ها را بیرون آورده و کمی بگذارید خنک شوند در همین هنگام شیرذ عسلی غلیظ شده را بدان افزوده نمایید. آجیل شیرین را در انتها بدان بیفزایید. رنگ خوراکی قرمزی را که از قبل انتخاب نموده اید بدان اضافه کنید تا رنگ هنداونه را به خود بگیرد.
حال شکلات شما حاضر است تا به شکل مورد نیاز شما درآید. برای همین منظور آن ها را داخل قالب ناودانی ریخته و به مدت 6 ساعت در یخچال قرار دهید. از نکات مهمی که قبل از آن باید توجه کنید این است که حتما قالب ها باید به طور کامل چرب شده باشند یا با نایلون پوشیده شده باشند.
حال می توانید شکلات ها را از قالب خارج نموده و با چاقو برش بزنید و در کاغذهای مخصوص برای سرو قرار دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 15
تعداد کل آرا: 149
تعداد کل بازدیدها: 137811

نظرات کاربران

*