چگونه شماره مجازی بسازیم(با فیم آموزشی)

چگونه شماره مجازی بسازیم(با فیم آموزشی)

شماره مجازی(Virtual Number) همانطور که از نامش پیداست،‌ شماره ای است که بصورت مجازی ساخته می شود و می توانید از آن در نرم افزارهای پیام رسانی که نیازمند یک شماره تلفن برای ثبت نام و ایجاد حساب کاربری دارند- مانند تلگرام-‌ استفاده کنید. مزیت شماره های مجازی این است که شما شماره واقعی خود را می توانید مخفی کنید و در اختیار این نرم افزارهای پیام رسان و مخاطبان خود در این نرم افزارهای پیام رسان و شبکه های اجتماعی نگذارید. در زیر روش ساخت و ایجاد شماره مجازی آموزش داده می شود.

توجه کنید که برای ساخت شماره مجازی شما باید از نرم افزارها/اپلیکیشن ها یا وبسایت هایی استفاده کنید. این اپلیکیشن ها یا وبسایت ها معمولا شماره ای را براساس کد یک کشور مانند آمریکا،‌ فیلیپین، چین، صربستان یا اندونزی ایجاد می کنند.

برخی از معروفترین و محبوب ترین نرم افزارها/اپلیکیشن های شماره مجازی که شما بوسیله آنها می توانید شماره مجازی بسازید به شرح زیر هستند:

 • talk2 1.13.2 ساخت شماره مجازی با کد فیلیپین
 • ESIAtalk 2.0.2 ساخت شماره مجازی با کد اندونزی
 • SmartCall ساخت شماره مجازی با کد اندونزی
 • Textnow ساخت شماره مجازی با کد آمریکا
 • Virtual SIM ساخت شماره مجازی با کد آمریکا یا سریلانکا

یک برنامه/اپلیکیشن ساخت شماره مجازی ایرانی نیز آمده است به نام شماره مجازی shomaremajazi که گفته می شود بر خلاف برنامه های ساخت شماره مجازی خارجی که احتمالا مشکل بلاک یا ریپورت شدن یا نفرستادن کد فعالسازی در اپلیکیشن های پیام رسانی مانند تلگرام را دارند،‌ بدون مشکل و سالم بوده و حتی خدمات پشتیبانی نیز دارد.

نحوه ساخت شماره مجازی در اکثر نرم افزارهای ساخت شماره مجازی مشابه است که در آنها از شما یا شماره تماس واقعی تان در ایران (مانند نرم افزار Smart call) را می خواهد و براساس آن شماره مجازی برایتان ایجاد می کند یا اطلاعاتی مانند مشخصات فردی و‌ ایمیل را خواسته و براساس آن یک حساب کاربری ساخته و یک شماره مجازی با کد یک کشور(برای مثال نرم افزار nextplus با کد یکی از ایالات امریکا) ایجاد می کند. البته برخی از نرم افزارها مانند textnow براساس حساب فیسبوک شما یا ایجاد یک حساب کاربری جدید برای شماره مجازی عمل می کنند.

فیلم زیر نحوه ساخت شماره مجازی توسط یکی از این اپلیکیشن های ساخت شماره مجازی - که در میان اپلیکیشن های خارجی ساخت شماره مجازی از نگاه کاربران بهترین بوده است- را نشان می دهد:

 

همانطور که گفته شد،‌ علاوه بر اپلیکیشن ها/نرم افزارهای ساخت شماره مجازی، ببرخی از وبسایت ها نیز وجود دارند که بوسیله آنها می توانید شماره مجازی آنلاین بسازید. البته اکثر این وبسایت ها برای ارسال پیام به یک شماره مجازی رایگان و مشاهده آن در وبسایت طراحی و ایجاد شده اند. در زیر آدرس برخی از این وبسایت های ایجاد شماره مجازی آورده شده اند:

 • receive–sms–online.info
 • receive-a-sms.com
 • http://sms-receive.net/
 • https://www.receivesmsonline.net/
 • http://hs3x.com/
 • http://receivesmsonline.com/
 • http://receivefreesms.net/
 • https://www.textmagic.com/free-tools/receive-free-sms-online
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2575
تعداد کل بازدیدها: 626804


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
S
Shr ( 2017-08-11 21:26:25 )
اخه من تا اخرش درست انجام میدم ولی یه پنجره باز میکنه مینویسه Verify you're a human
A
ادمین ( 2017-08-12 09:28:47 )
shr: پیام Verify you're a human به معنای این است که می خواهد تشخیص دهد که شما یک انسان هستید که این شماره را می سازید و معمولا از ابزارهایی مانند شناسایی عکس یا کپچا استفاده می کنند که باید به آنها پاسخ دهید.