چگونه شاد زندگی کنیم | چگونه شادی را به زندگی خود بیاوریم | شادتر زندگی کردن چگونه است

چگونه شاد زندگی کنیم | چگونه شادی را به زندگی خود بیاوریم | شادتر زندگی کردن چگونه است
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/04

اگر منتظر هستید که زندگیتان خود به خود تغییر یابد بیهوده وقت خود را نلف نکنید. هر زندگی سختی ها و بالا و ببندی های خود را دارد. هر انسانی باید زندگی خود را خودش تغییر دهد. زندگی دو روی سیاه و سفید دارد گاهی اوقات زندگی ما غرق در شادی ها و زیبایی هاست و گاهی هم سایه زشتی ها روی آن را فرا می گیرد. هر انسانی به همینگونه است.

اما آیا راهی وجود دارد که زندگی مان بهتر از گذشته شود؟ چرا برخی از افراد دور و برما همیشه در حال خندیدن هستند و بقیه بدبختی و غم و اندوه زندگی شان را فرا گرفته است؟ چگونه برخی زندگی شادی داشته و برخی دیگر سراسر غم و اندوه است؟ البته به عنوان اولین مطلب می خواهیم به شما بگوییم که هیچگاه زندگی خود را باکسی مقایسه نکنید. باطن و زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است. از قدیم ضرب المثلی وجود دارد که می گوید مرغ همسایه غاز است. زندگی هر فردی ممکن است از بیرون جلوه ای زیبا داشته باشد ولی درون آن متفاوت باشد.

اما راه کارهایی وجود دارد که می تواند رنگ و لعاب زندگی شما را تغییر دهد و زندگیتان را شاد و بر از خوشبختی کند. با چگانه همراه شوید.

داشته هایتان را ببینید
یک برگه برداشته و بر روی آن تمام داشته هایی را که خداوند به شما بخشده بنویسید. ریزترین مسائل را بنویسید. می توانید سلامتی را به قسمت های مختلفی تقسیم نمایید مانند داشتن گوش، داشتن چشم و حتی توانایی سخن گفتن و بوییدن و .... تمامی این موارد را برای خود بنویسید و زمانی که بدان می نگرید با هزاران داشته مواجه می شوید که هر کدام شکرگزاری داشته و همچنین روحیه شما را تغییر می دهد.
علاوه بر مواردی که خداوند به شما عطا نموده است می توانید به مواردی همچون داشتن سقف بالا سر و خانه و همچنین آب گرم و گار اشاره نمایید. زندگی شما بسیار بهتر از آن است که شما می نگرید. ما انسان ها
کلا اینگونه هستیم که همیشه نیمه خالی لیوان را نگاه می کنیم و از دیدن نیمه پر لیوان عاجزیم. این بستگی به منفی گرایی ما ندارد بلکه تنها به ذات طبیعی ما باز می گردد که مواردی را مورد بررسی قرار می دهیم که نداریم نه آنچه را که داریم.

رفت و آمد داشته باشید
خود را به جایی محبوس نکنید و تا می توانید با دوست و همسایه و فامیل رفت و آمد داشته باشید. معاشرت با افراد مختلف می تواند در زندگی شما تغییرات مثبتی را ایحاد کند و زندگی شادتری را برای شما به ارمغان بیاورد. البته در این جا نکته ای را بابد برای شما بگوییم و آن هم این است که با هر کسی رابطه نداشته باشید چون ممکن است افرادی وجود داشته باشند که به جای خوشبختی بخشیدن به زندگی شما شادی را از زندگی شما بگیرند.

خداوند را فراموش نکنید
هر انسانی دو بعد دارد یک بعد معنوی و یک بعد مادی. ممکن است اوضاع خوب مادی و پول بتواند بخش مادی و جسم شما را ارضا نماید اما بخشی روحی شما به طور طبیعی با تغذیه خاص خود راضی و خوشحال خواهد بود. خداوند در هر لحظه می تواند بهترین یار و یاور لحظات خوش زندگی شما باشد. پس بهترین کار این است که خداوند را وارد زندگی خود کنید. معنویات یکی از بهترین گزینه ها برای تغییر دنیای شماست.

برنامه ای منظم

سرتان را شلوغ کنید. تا می توانید زندگی و برنامه های مرتبط با آن را پر و پیمان کنید. یک برنامه ی کاری سفت و سخت برای خودتان ترتیب بدهید و سعی کنید که آن را انجام بدهید، مثلا صبح ساعت 8 بیدار شوید، صبحانه، پیاده روی، کتاب خواندن، تهیه ی غذا، کار، خرید، سر زدن به فامیل، شرکت در جلسات مذهبی، علمی، ‌اموزشی و ... اصلا وقتی برای بیکاری نگذارید، اینقدر برنامه تان را شلوغ کنید که شب که به رختخواب رفتید، فرصت غصه خوردن و فکر کردن نداشته باشید، در جا بیهوش شوید! همین خستگی می تواند به شما کمک کند که در گیر مسائل اضافی نشوید.
شاد باشید!!!

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 130
تعداد کل بازدیدها: 86969

نظرات کاربران

*