چگونه سیگار کشیدن را ترک کنیم؟ ده روش ساده برای ترک سیگار

چگونه سیگار کشیدن را ترک کنیم؟ ده روش ساده برای ترک سیگار

امروز بسیاری از مردم، به کشیدن سیگار عادت دارند، و روزانه میلیاردها نخ سیگار در دنیا دود می شود، ولی برای بسیاری از مردم کشیدن سیگار نه از روی علاقه بلکه از روی اعتیاد می باشد، به همین دلیل خیلی ها دوست دارند سیگار را ترک کنند، از این رو، در این مطلب ده روش ساده برای ترک سیگار را به شما معرفی می کنیم.

یکی از عادات بدی که بسیاری از مردم به ویژه جوان ها با آن درگیر می شوند، اعتیاد به سیگار است، سیگار به دلیل داشتن نیکوتین اعتیاد آور می باشد. که می تواند بسیار خطرناک تر از موادی مانند هروئین و یا کوکالئین باشد. مغز انسان خیلی زود به نیکوتین عادت می کند، و با گذر زمان نیاز انسان برای مصرف نیکوتین افزایش می یابد. که نتیجه آن اعتیاد به سیگار و سخت بودن عدم مصرف آن می باشد.

1- روزی را تعیین کنید که در آن روز اصلا به سیگار لب نزنید، با افرادی که موفق به ترک سیگار شده اند صحبت کنید. دانسته ها و احساسات خود را با دیگران در میان بگذارید. از دوستان و خانواده خود کمک بخواهید.

2- خطراتی که سیگار برای سلامتی شما دارد را در نظر بگیرید. بر اساس تحقیقات سیگار موجب ایجاد بیماری سرطان می باشد و همچنین بسیاری از بیماری های دیگر را به وجود می آورد.

3- کارها و اصولی که برای ترک سیگار می خواهید انجام دهید را چک کنید و مراعات نماید. هر روز، در مورد اینکه دوست داشتید، سیگاری بکشید، و این سیگار را چه زمانی و در کجا می خواستید بکشید. چند خط مطلب بنویسید.

4- با ورزش خود را سرگرم کنید. روزی حداقل 20 الی 30 دقیقه پیاده روی کنید. به ورزش هایی مثل یوگا بپردازد.

5- لوازم و اشیایی که در خانه، محل کار و ماشین به شما سیگار را یادآوری می کنند از بین ببرید. تلاش کنید که بر اراده خود حاکم شوید.

6- در تغذیه خود دقت کنید.

7- برای تماشای فیلم، تئاتر و یا کنسرت بروید. برای مسافرت از ماشین ها و هواپیماهایی که در آن سیگار کشیدن ممنون است استفاده کنید و همچنین هتل و یا مکان استراحت خود را محلی انتخاب کنید که سیگار کشدن در آن ممنوع است.

8- از غذا و یا نوشیدنی هایی که سیگار را به یاد شما می اندازند، دوری کنید.

9- اگر سیگار و الکل را با هم مصرف می کردید، و اکنون در تلاش برای ترک سیگار هستید، پس بهتر می باشد که الکل را هم ترک کنید.

10- با اراده باشید.

ترک سیگار هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی تا حدودی آسان می باشد. برای ترک سیگار تلاش کنید از محلی که دود سیگار در آن می باشد دور باشید، و از افرادی سیگاری هم خود را دور کنید.

ویژگی افراد سیگاری

- بوی دهانشان ناخوشایند می باشد؛

- دندان هایشان با گذر زمان زرد می شود؛

- توانایی مزه کردن زبانشان کاهش می یابد؛

- سیستم دفاعی بدن را ضعیف می شود.

- موجب خشکی پوست، چروکیدگی و پیری آن می شود؛

- سرفه، تنگی نفس، اختلال خواب و عصبی شدن از اثرات سیگار می باشد؛

- ریسک ابتلا به بیماری ریه افزایش می یابد.

کشیدن سیگار علاوه بر آسیب زدن به سلامت جسمی و روحی انسان برای اطرافیان هم مضر می باشد، و با واکنش منفی آنها مواجه می گردد. پس چه بهتر که انسان با ترک سیگار، هم سلامتی خود را حفظ کند و هم مورد احترام دیگران قرار بگیرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 914
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 2054
تعداد کل بازدیدها: 108734
چگونه سیگار کشیدن را ترک کنیم؟ ده روش ساده برای ترک سیگار
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)