چگونه سوء پیشینه بگیریم؟ مراحل و مدارک گرفتن سوء پیشینه

چگونه سوء پیشینه بگیریم؟ مراحل و مدارک گرفتن سوء پیشینه

گواهی سوء پیشینه گواهی است که نشان دهنده نداشتن هرگونه سابقه کیفری دارند آن است. این گواهی توسط پلیس و واحد پلیس آگاهی صادر می شود که مراحل و مدارک صدور این گواهی توسط دفاتر پلیس + 10 انجام می گیرد. در این نوشته سعی می شود نحوه، مدارک و مراحل گرفتن گواهی سوء پیشینه توضیح داده شود.

برای دریافت گواهی سوء پیشینه شما باید به یکی از دفاتر پلیس + 10 که دفاتر ارائه الکترونیکی خدمات پلیس هستند، مراجعه کنید و مدارکی که در زیر ذکر شدند را ارائه دهید.

اصل و کپی شناسنامه

2- اصل و کپی كارت ملي

3- يك قطعه عكس جديد رنگي تمام رخ زمينه سفيد بدون عينك (براي خانم‌ها بدون آرايش)

4- معرفي نامه از محل كار و يا تكميل فرم درخواست

5- همراه داشتن كد پستي 10 رقمي به همراه آدرس كامل پستي

6- پرداخت هزينه هاي زیر از طریق دستگاه کارتخوان (POS) مستقر در دفاتر پلیس + 10شامل هزینه های زیر:

5 هزار تومان هزینه به حساب نیروی انتظامی

20 هزار تومان به حساب دادگستری

توجه کنید که این مبالغ به اضافه هزینه پستی که در تهران 13700 تومان است باید مستقیما به دستگاه پوز مستقر در دفتر پلیس + 10 واریز شود و پرداخت از طریق اینترنت و نقدی قابل قبول نیست. پس حتما کارت بانکی همراه داشته باشید.

پس از ارائه مدارک فوق و تشکیل پرونده از تمامی انگشتان شما انگشت نگاری شده تا پرونده شما تکمیل شود. این کار درصورت کامل بودن کلیه مدارک در ظرف 10 دقیقه انجام می شود- البته بسته به میزان جمعیت در صف در دفتر پلیس + 10 دارد. پس انجام این کار در زمانی حدود یک هفته گواهی سوء پیشینه به آدرس پستی شما ارسال می شود.

چند نکته را درخصوص دریافت گواهی سوء پیشینه باید در نظر داشته باشید.

اول اینکه دفاتر پلیس + 10 حق انگشت نگاری از افراد بالای 70 سال را ندارند و این افراد باید به پلیس آگاهی شهر یا منطقه خود مراجعه کنند.

افرادیکه برای سفارتخانه های خارج از کشور سوء پیشینه می خواهند، باید حتما اصل گذرنامه و کپی صفحه اول را به عنوان معرفی نامه ارائه نمایند.

اتباع خارجی برای دریافت گواهی سوء پیشینه و تشخیص هویت باید به پلیس گذرنامه و مهاجرت در تهران و در شهرستان ها به اداره اتباع خارجی مراجعه کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 280
تعداد کل آرا: 2795
تعداد کل بازدیدها: 741024


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)