چگونه سریعتر لاغر شویم | چگونه در کمترین زمان بیشتر لاغر شویم

چگونه سریعتر لاغر شویم | چگونه در کمترین زمان بیشتر لاغر شویم

لاغر شدن و متناسب ماندن یکی از مهم ترین اموری است که ذهن خانم ها و آقایانی که برایشان تناسب اندام مهم بوده، امری حیاتی است. اما اینکه چگونه لاغر شوید ویا چه کاری انجام دهید تا فرآیند لاغر شدن شما سریعتر سود دو امر کاملا جداگانه است. 

لاغر شدن راه و روش خاص خود را دارد و لاغر ماندن نیز به تبع شیوه های واجب الاجرای خود را می پسندد. در این مقاله برای شما مخاطبین گرامی شیوه هایی را توضیح می دهیم که بوسیله آن ها می توانید فرآیند لاغر شدن را تسریع ببخشید. برای اینکه سریعتر لاغر شوید باید میزان کالری بیشتری سوزانده یا به اصطلاح متابولیسم بدن افزایش پیدا کند. 

راه هایی که بوسیله آن می توانید کالری بیشتری سوزانده و فرآیند لاغر شدن خود را تسریع ببخشید:

وعده های غذایی خود را افزایش دهید
خوردن اغلب می تواند به کاهش وزن کمک کند. هنگامی که غذا های بزرگ را با چندین ساعت در میان می گذرانید، متابولیسم شما بین دو وعده غذایی کاهش می یابد. داشتن یک وعده غذای کوچک یا میان وعده هر 3 تا 4 ساعت، متابولیسم شما را تقویت می کند، بنابراین شما کالری بیشتری را طی یک روز می خورید. مطالعات متعددی نیز نشان داده است افرادی که به طور منظم غذا می خورند، در زمان غذا کمتری مصرف می کنند.

شیر یک قهوه سیاه بنوشید
اگر شما یک نوشیدنی قهوه هستید، احتمالا از قدرت انرژی و تمرکز لذت خواهید برد. یکی از مزایای قهوه مصرف در حالت آرام، ممکن است افزایش کوتاه مدت در میزان متابولیسم شما باشد. کافئین می تواند به کاهش احساس خستگی و حتی افزایش استقامت در هنگام ورزش کمک کند.

چای سبز و دمنوش آن را فراموش نکنید
مصرف چای سبز یا چای یولونگ مزایای ترکیبی از کافئین و کاتچین ها را به وجود می آورد که نشان می دهد مواد متابولیسم را به مدت چند ساعت ادامه می دهند. تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن 2 تا 4 فنجان هر دو چای ممکن است بدن را برای سوختن کالری بیش از 17 درصد در طول تمرین شدید شدید برای مدت کوتاهی فشار دهد.

اجتناب از رژیم های کم کالری
رژیم های سقوط - کسانی که غذا خوردن کمتر از 1200 (اگر شما یک زن) و یا 1800 (اگر شما یک مرد) کالری در روز - برای هر کسی که به آرامی سوخت و ساز بدن آنها بد است. اگر چه این رژیم های غذایی ممکن است به شما کمک کند پوند را کاهش دهید، که به هزینه تغذیه خوب می آید. به علاوه، این باعث ایجاد عوارض جانبی می شود، زیرا شما می توانید عضله را از دست بدهید، که به نوبه خود متابولیسم شما را کاهش می دهد. نتیجه نهایی این است که بدن شما کالری کمتری تولید می کند و وزن سریعتری نسبت به قبل از رژیم غذایی به دست خواهید آورد.

چگونه سریعتر لاغر شویم | چگونه در کمترین زمان بیشتر لاغر شویم

سن و سال

برای بیشتر افراد میزان سوخت و ساز بعد از 40 سالگی به طور پیوسته شروع به کاهش می‌کند. اما نگران نباشید. اگرچه ما قادر نیستیم سن و سال، جنسیت و ژنتیک خود را کنترل کنیم اما راه‌های دیگری هم برای افزایش سرعت سوخت و ساز وجود دارد. حدستان کاملا درست است مثل سایر موارد رژیم درمانی، برای رسیدن به هدف افزایش سوخت و ساز هم به ورزش و رژیم غذایی توجه می‌کنیم.

حتما شما هم شنیده‌اید بسیاری از روش‌ها هستند که ادعا می‌کنند فقط با تغییر رژیم غذایی و خوردن مواد غذایی بیشتر کالری بسوزانید. این روش‌ها در واقع می‌خواهند فقط یک بخش از سوخت و ساز را افزایش دهند. بخشی که گفتیم منجر به تجمع مواد غذایی مصرف شده در بدن می‌شود.

بله درست است. تجمع مواد غذایی در بدن هم نیازمند مصرف انرژی است اما انرژی که در این مرحله مصرف می‌شود همیشه کمتر از میزان کالری اضافی تجمع یافته در بدن در اثر پرخوری خواهد بود. پس توصیه می‌کنیم به این روش‌ها اعتماد نکنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 50
تعداد کل نظرات : 1
تعداد کل آرا: 54
تعداد کل بازدیدها: 5601


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)