چگونه سرآشپزها به مشکلات غذا درجهان کمک می کنند؟

چگونه سرآشپزها به مشکلات غذا درجهان کمک می کنند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/08

غذا یکی از مسائل قرن حاضر است. تغذیه انسان می تواند نقش به سزایی در سلامتی و مشکلات جسمی و البته روحی داشته باشد. امروزه هزاران رژیم غذایی بین مردم رایج است تا بتوانند وزن کم کنند، قند خون را کاهش دهند، ورزش کنند، رشد دوران نوجوانی را تکمیل کنند و در نهایت " سلامت باشند " اما در این میان سرآشپزها تا چه اندازه می توانند در حل مشکل تغذیه تاثیر مثبت داشته باشد. آیا آشپزها می توانند غذای اجتماع را به نحوی برنامه ریزی کنند که مشکل گرسنگی و هزاران مشکل غذا در جهان برطرف شود؟

گرسنگان و غذاهای دورریختنی

در حال حاضر در حدود 800 میلیون نفر در کل کره زمین گرسنه می خوابند و این مشکل تنها با تامین مواد غذایی برای مناطق محروم حل شدنی نیست. بلکه می بایست جهت این مشکل در زمینه کشاورزی نیز اقداماتی صورت گیرد تا تمامی افراد دسترسی به غذای سالم و کافی داشته باشند. بهتر است یک تعریف جدید از غذا داشته باشیم چرا که در حدود یک سوم تمام مواد غذایی در سطح کره زمین دور ریخته می شوند. در حالی که تعداد بسیار زیادی فرد در گرسنگی و فقر شدید به سر می برند. برای حل این مسئله بهتر است به جای تولید غذاهای بسیار خوشمزه، غذاهایی که به طور معمول خوشمزه نیستند را با استفاده از تکنیک های مختلف به یک غذای بسیار لذیذ تبدیل کرد و این کار مهارتی است که از عهده سرآشپزها بر می آید. به کمک این ترفند می توانیم تعداد غذاهای دور ریختنی را تا حد زیادی کاهش دهیم.

گرسنگی ناشی از فقر

چگونه سرآشپزها به مشکلات غذا درجهان کمک می کنند؟

دانش و آگاهی می تواند کلید های موفقیت در این مسیر باشند. هر چه بیشتر فرآیند تولید غذا با دقت انجام شوند، غذای کمتری دور ریخته می شود. بهتر است به جای تولید غذاهای متنوع تر و خوشمزه تر به فکر این باشیم که چگونه می توانیم از مواد غذایی کم مصرف و کمتر خوشمزه، غذایی تولید کنیم که لذیذ و قابل مصرف باشد. کشورهای کم درآمد با نرخ گرسنگی وفقر بالا در حدود 28 % از نرخ گرسنگی در جهان را تشکیل می دهند. طبق تحقیقات مشخص شده است که تا پایان سال 2030 یک برنامه غذایی برای سیستم جهانی غذا تنظیم و اجرا خواهد شد که بی شک در حل این معضل تاثیر گذار خواهد بود و گرسنگی ناشی ازفقر برطرف خواهد شد.


سرآشپزها ناجی گرسنگی

گروه بانک جهانی در حال بررسی راه هایی هستند که بتوانند یک سیستم غذای پایدار را به ثبت برسانند. بی شک این روش نیازمند تضمین کشاورزی پیشرفته، آب و هوا و در نهایت تغذیه مناسب در بازار است. در این میان سرآشپزها وظیفه مهمی می توانند ایفا کنند. بسیاری از مواد غذایی هستند که در مناطقی قابل درسترس تر از سایر مواد غذایی هستند یا این که بسیاری از انواع غذاها به دلیل تکراری و یا خوشمزه نبودن دور ریخته می شوند. سرآشپزها با تولید یک غذای لذیذ از مواد غذایی کم مصرف می توانند دنیای بهتری از غذا بسازند. حتی این افراد می توانند مهارت های آشپزی را در مناطق حاشیه نشین و کم در آمد به نحوی گسترش دهند که این افراد نیز خود یک کارآفرین شوند.

در این میان افرادی که از طریق شیوه های کشاورزی نیز عمل کنند تاثیرات بهتری را شاهد خواهند بود. به عنوان نمونه تولید و کشت قارچ که امروزه صدها نفر از مردم افریقا، هند و کلمبیا را به رشد این ماده غذایی مشغول و برایشان تولید اشتغال کرده است. به این ترتیب می توان گفت که تنها دانش تهیه یک غذای خوشمزه نمی تواند مسئله گرسنگی را حل کند در جهان امروز سرآشپزی که بتواند از هر ماده غذایی نا کارآمد یک غذای لذیذ تهیه کند می تواند مسئله فقر وگرسنگی ناشی از آن را برطرف کند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 31

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 6
تعداد کل آرا: 949
تعداد کل بازدیدها: 23539

نظرات کاربران

*