چگونه زیرنویس را به فیلم بچسبانیم

چگونه زیرنویس را به فیلم بچسبانیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/02

فایل های زیرنویس که به منظور نمایش متن های زیرنویس فیلم ها تهیه می شوند غالبا بصورت یکی فایل جداگانه در فرمت های Srt, sub/idx وجود دارند که برای خوانده شدن آنها در کامپیوتر باید آنها را جداگانه اجرا کنید. اما اگر بخواهید این فیلم ها به همراه زیرنویس های آنها در پلیرها(Player) مختلف مانند دی وی دی پلیر قابل پخش باشد، باید فایل زیرنویس را به فایل ویدئویی متصل کنید و به اصطلاح بچسبانید تا یک فایل یکپارچه و واحد شکل بگیرد تا پلیرها بتوانند آنها را بخوانند.

فایل های ویدئویی که به همراه زیرنویس ارائه می شوند معمولا به فرمت mkv هستند که برای یکپارچه کردن آنها می توانید از نرم افزارهای MKVToolNix و MKVmerge استفاده نمایید. البته این دو نرم افزار از بهترین ها و محبوبترین های این حوزه هستند و نرم افزارهای مشابه آن نیز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید. ضمن اینکه این نرم افزارهای چسباندن زیرنویس دیگر فرمت های فایل های ویدئویی را نیز قبول می کنند. در زیر مراحل کار با نرم افزار mkvmerge آموزش داده می شود.

بنابراین به منظور چسباندن زیرنویس به فیلم با نرم افزار mkvmerge شما باید این نرم افزار را نصب کنید که معمولا نسخه کرک شده آن موجود است و باید آن را کراک کنید.

سپس برای راحتی کارتان فایل زیرنویس و فایل فیلم مربوطه را در یک فولدر قرار دهید.

در مرحله بعد در صفحه اصلی نرم افزار و در بخش input files روی دکمه add کلیک نمایید.

سپس پنجره ای باز می شود که از طریق آن می توانید فایل زیر نویس و سپس فایل فیلم را انتخاب کنید که در این صفحه نمایش داده می شوند. اگر مکان ذخیره فایل زیرنویس شما متفاوت از محل فایل فیلم است دوباره باید دکمه Add را در نرم افزار زده و به آدرس محل فیلم/فایل زیرنویس رفته و آن را انتخاب کنید.

اگر فیلم شما دو فایل زیرنویس دارد باید از دکمه append استفاده کرده تا فایل به عنوان گزینه دوم به فایل نهایی فیلم متصل شود.

در نهایت برای ایجاد فایل نهایی فیلم باید مکان ایجاد و ذخیره فایلی که زیرنویس به آن چسبانده شده است را از طریق دکمه Browse مشخص کنید و دکمه ترکیب کردن یا چسباندن زیرنویس به فایل فیلم(start mixing) را بزنید که پس از آن فایل ادغام شده فیلم و زیرنویس در این مکان ذخیره می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 383
تعداد کل آرا: 4056
تعداد کل بازدیدها: 1622493

نظرات کاربران

*