چگونه زبان فارسی را به کیبورد اضافه کنیم | اضافه کردن زبان فارسی به کیبورد | روش افزودن زبان فارسی به کیبورد

چگونه زبان فارسی را به کیبورد اضافه کنیم | اضافه کردن زبان فارسی به کیبورد | روش افزودن زبان فارسی به کیبورد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/28

بسیاری از ما برای تایپ نمودن نیاز به زبان فارسی داریم. همانطور که می دانید به طور پیش فرض تمامی کامپیوترها و لپ تاپ های موجود مجهز به زبان انگلیسی هستند و نمی توان در ابتدا در آن ها زبان هایدیگر بخصوص فارسی را تایپ نمود. حال اگر می خواهید فارسی تایپ کنید باید بتوانید زبان فارسی را به کیبورد خود اضافه نمایید. برای این کار کافیست که با ما همراه شوید تا شیوه های اضافه نمودن زبان فارسی به کیبورد خود را فرا بگیرید.

در این مقاله توضح خواهیم داد که چگونه می توانید زبان فارسی و یا هر زبان دلخواهد دیگری را به کیبورد و تنظیمات آن اضافه نموده و از طریق آن به صورت فارسی تایپ کنید. با چگانه همراه شوید. زبان پیش فرض برای تمامی رایانه ها انگلیسی طراحی شده است اما شما برای انجام اموری همچون جستجو در محیط وب و تایپ مطالبتان نیاز به زبانی دارید که به آن مسلط هستید.


قدم اول : این شیوه بیشتر در ویندو 7 متداول بوده اما در اکثر ویندوزهای مدرن نیز این شیوه کاربرد داد. برای شروع از منوی استارت کنترل پنل را انتخاب کرده و در میان آیکن های مختلف گزینه Date, Time, Language and Regional را انتخاب کنید. می توانید در صورت امکان در ویندوز 10، به my computer رفته و در بخش کامپیوتر زده و گزینه کنترل پنل را از بالای پنجره ویندوز انتخاب نمایید.

قدم دوم : با پنجره جدیدی مواجه خواهید شد. در این صفحه جدید از پنجره باز شده گزینه languages را انتخاب کرده و در بخش services and input methods، گزینه details را برگزینید.

قدم سوم :بعد از اینکه آن را انخاب نمودید با انتخاب گزینه details و در صفحه نمایش داده شده Input Language را باز کرده و در بخش Installed Services گزینه هایی برای انتخاب زبان مورد نظر شما ارائه شده است. مراقب باشید که گزینه ها را ضحیح وارد نمایید تا در میان پنجره های گوناگون گیج نشوید.

قدم چهارم : همانطور که در پنجره باز شده می بینید می توانید گزینه FA را از آن قسمت انتخاب نماببد. بر روی هر زبانی که مدنظر شماست کلیک کرده و گزینه add را انتخاب کنید تا زبان به کیبورد اضافه شود، البته با یاد داشته باشید پس از انتخاب زبان موردنظر حتما گزینه APPLY را انتخاب کنید تا تغییرات اعمال شود. حال به راحتی می توانید به صورت فارسی تایپ کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 129
تعداد کل بازدیدها: 72472

نظرات کاربران

*
M
مهندس ( 2017-11-19 19:48:44 )
سلام برای لپ تاپ اپل و مکیناتش هم همین روشه؟