چگونه رژ لب اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ روش های تشخیص رژ لب تقلبی از اصلی

چگونه رژ لب اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ روش های تشخیص رژ لب تقلبی از اصلی

به دلیل بازار بزرگ و متاسفانه پرمصرف ایران در زمینه لوازم آرایشی، این بازار نیز از جمله بازارهایی است که مورد هدف سودجویان و متقلبان قرار گرفته است و بسیاری از اجناس تقلبی در حوزه لوازم آرایشی در بازار ایران وجود دارند و عرضه می شوند که متاسفانه بسیار مضر است. در این نوشته راه تشخیص تقلبی بودن یکی از پرمصرف ترین لوازم آرایشی یعنی رژ لب آموزش داده می شود.

اولین روش تشخیص رژ لب تقلبی بو کردن آن است. رژ لب های تقلبی معمولا بوی بدی که ناشی از بوی سرب یا قطران زغال سنگ است می دهند.

دومین راه تشخیص رژ لب تقلبی از اصل خشک بودن آن است به گونه ای که شما پس از مصرف رژ لب تا چند دقیقه بعد از مصرف روی لب حالت ماسیده و ترک ترک ایجاد می شود. اما رژ لب اصل این حالت را ندارد و چون در رژ لب های اصل و مرغوب از روغن های گیاهی استفاده می شوند تا چندین ساعت حالت برق و تازگی خود را حفظ می کنند.

برای تست سربی بودن رژ لب شما می توانید یک لایه نازک از رژ لب را روی یک تکه از طلا بکشید و در صورتیکه رد رژ لب روی طلا سیاه شود، نشان دهنده وجود سرب در رژ لب و تقلبی بودن رژ لب است.

درخصوص برخی از برندهای معروف رژ لب مانند برند ماک(mac) می توانید به موارد زیر توجه کنید: در این رژ لب فونت/اندازه رژ لب تقلبی از اصلی بزرگتر است و بافت رژ لب تقلبی حالت دانه دانه دارد. رژ لب های اصلی کاملا صاف و یکدست هستند در حالیکه رژ لب های تقلبی یک خط جانبی دارند. رژ لب اصلی از لحاظ اندازه از رژ لب تقلبی باریک تر هستند. وزن رژ لب اصلی از رژ لب تقلبی بیشتر است و اگر تجربه مصرف یک برند رژ لب را داشته باشید با در دست گرفتن نوع تقلبی و مقایسه آن با وزن رژ لب اصلی می توانید تقلبی بودن آن را تشخیص دهید.

یادآور می شوم که لوازم آرایشی بویژه رژ لب را از فروشگاه های معتبر، دارای جواز یا داروخانه های معتبر تهیه کنید و به نشانه های استاندارد و بهداشتی روی جعبه های آن توجه کنید.

در نهایت توصیه می شود که از لوازم آرایشی بویژه لوازم آرایشی صنعتی کمتر استفاده کنید و یا از روش ها و لوازم آرایشی سنتی و گیاهی که نمونه ای از روش تهیه آن در مقاله طرز تهیه برق لب و رژ لب طبیعی و خانگی ذکر شده است، استفاده نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 264
تعداد کل آرا: 2785
تعداد کل بازدیدها: 735383


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)