چگونه رمز یا پترن(pattern) فراموش شده گوشی را پیدا کنیم؟ بازیابی رمز فراموش شده ورود به گوشی

چگونه رمز یا پترن(pattern) فراموش شده گوشی را پیدا کنیم؟ بازیابی رمز فراموش شده ورود به گوشی

برای بازیابی و پیدا کردن رمز یا پترن(الگویی) که به جهت قفل کردن گوشی های هوشمند خود انتخاب می کنید می توانید چندین راه را انتخاب و اجرا کنید. در این نوشته چند روش که ساده و کاربردی هستند برای پیدا کردن و بازیابی رمز عبور تلفن هوشمند شما آموزش داده می شوند.

روش اول برای تلفن های هوشمندی است که به سیستم عامل اندروید مجهز هستند. بدین منظور با روشی که چگونه حساب گوگل(جیمیل) دستگاه اندروید را از راه دور کنترل یا حذف کنیم؟ توضیح داده شده است، می توانید تلفن هوشمند خود را از راه دور قفل کرده و یک رمز جدید برای آن تعریف کنید.

روش دوم برای پیدا کردن و بازیابی رمز یا پترن فراموش شده گوشی این است که رمز را 5 بار اشتباه بزنید یا الگو/پترن(pattern) قفل کردن گوشی را 5 بار اشتباه ترسیم نمایید. در این حالت در صفحه نمایش گوشی پیغامی با مضمون 30 ثانیه دیگر دوباره امتحان کنید(Try again in 30 seconds) نمایش داده می شود که در پایین صفحه و در گوشی سمت راست عبارت Forgot Pattern نشان داده می شود که با انتخاب آن شما وارد صفحه دیگری می شوید که از شما سوال امنیتی که هنگام تعیین رمز یا پترن انتخاب کرده و به آن پاسخ داده اید را می پرسد، با پاسخ صحیح دادن به این سوال می توانید گوشی خود را باز کنید و سپس یک رمز جدید برای آن تعریف کنید. البته در برخی از گوشی ها گزینه دیگری در این صفحه با نام Enter Google account details وجود دارد که از طریق آن شما ابتدا وارد اکانت اصلی جیمیل شده و توسط ایمیلی که به جیمیل شما ارسال می شود می توانید پترن گوشی را باز کنید.

روش سوم که شاید ساده ترین روش باشد انتخاب گزینه بازگشت به تنظیمات کارخانه(Factory Reset) است. یادآور می شوم که در این روش ممکن است اطلاعات حافظه گوشی یا کارت حافظه آن از بین برود بنابراین توصیه می شود پیش انجام این کار حداقل کارت حافظه را از درون گوشی خود بیرون آورید.

برای بازگردان گوشی هوشمند به تنظیمات کارخانه درحالتیکه رمز یا پترن گوشی خود را فراموش کرده اید و نمی توانید وارد صفحه داخلی و تنظیمات گوشی شوید، ابتدا باید گوشی را کاملا خاموش کنید و هنگامیکه صفحه نمایش گوشی سیاه شد، دکمه های کم کردن صدا (Volume down) یا دکمه روشن/خاموش را چند ثانیه نگهدارید. با انجام این کار تلفن هوشمند شما دوباره روشن شده و صفحه بوت لودر اندروید(Android’s bootloader) نمایش داده می شود که در میان گزینه های موجود در این صفحه باید با استفاده از دکمه کم کردن صدا گزینه بازیابی(Recovery mode) را انتخاب کرده و سپس دکمه پاور(روشن/خاموش) را بزنید. سپس گزینه زیاد کردن صدا را همزمان نگهدارید تا گوشی در حالت بازیابی قرار بگیرد سپس با همان دکمه صدا روی گزینه Wipe data/factory reset رفته و دکمه پاور را برای انتخاب آن فشار دهید. در اینجا اندروید گوشی شما را ریکاوری می کند و پس از آن گزینه Reboot system now نمایش داده می شود که با انتخاب آن گوشی ریست شده و به حالت اولیه بر می گردد که در آن شما بدون رمز یا پترن می توانید گوشی را مورد استفاده قرار دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 682
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)