چگونه دوربین یا وب کم لپ تاپ را فعال کنیم؟

چگونه دوربین یا وب کم لپ تاپ را فعال کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/02/14

آیا می خواهید با وب کم یا دوربین لپ تاپ خود، بستگان خود را که در کشورهای دیگر هستند ببینید و ارتباط رنده ی تصویری با آن ها داشته باشید؟ آیا نمی دانید دوربین لپ تاپ خود را چگونه فعال کنید؟ این کار خیلی پیچیده نیست و تنها چند دقیقه وقت می گیرد. در این مطلب قصد داریم نحوه یراه اندازی دوربین یا وب کم لپ تاپ در ویندوز 7 و 8 را برای شما توضیح دهیم. با ما در ادامه همراه باشید.

بسیاری از لپ تاپ ها در قسمت بالای خود و در وسط چهار چوب لپ تاپ یک دوربین دارند که شما می توانید به منوی استارت ویندوز خود بروید و در قسمت جستجو، گزینه ی Webcam را جستجو کنید.

لیستی برای شما باز می شود که در ان باید به دنبال گزینه ی camera یا webcam  باشید. اگر نمی توانید وب کم خود را فعال کنید و آن را پیدا آپشن آن را پیدا نمی کنید، می توانید مراحل زیر را طی کنید:

  • به منوی استارت که در پایین صفحه سمت چپ قرار دارد بروید.
  • گزینه ی control panel را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.
  • زمانی که به کنترل پنل رفتید گزینه ی Hardware and Sound را انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید.
  • سپس با ورود به این صفحه، گزینه ی Device Manager را پیدا کنید و وارد آن شوید. بعد از آن بر روی Imaging Devicesدابل کلیک کنید. وب کم شما باید در لیستی که باز می شود، شما می توانید وب کم خود را پیدا کنید.

البته اگر قصد دارید از اپلیکیشن هایی مثل اسکایپ، واتس اپ و گوگل تاک استفاده کنید، این نرم افزار ها به طور خودکار وب کم و دوربین شما را فعال می کنند  و نیازی به فعال کردن وب کم به شکل دستی نیست.

چگونه دوربین یا وب کم لپ تاپ را فعال کنیم؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.3
مجموع آرا: 162

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 840
تعداد کل آرا: 5533
تعداد کل بازدیدها: 1651957

نظرات کاربران

*
A
امیر ( 2017-10-12 16:47:06 )
این لی تاب ما هی اذیت می کنه وب کم پیدا کردیم ولی نمی تونه بخونه از این ور سی دی از این ور وب کم دیگه بفروشیمش.
A
علي ( 2018-07-08 14:59:22 )
باسلام من تمام اين کارهاراانجام دادم ولي موقع اتصال تصويري درواتساپ متاسفانه شخص مقابل تصويرمن رانداردولي من تصويراوادارم لطف کنيدوب کم رابه صورت دستي که تنظيم مي شودبراي آموزش بگذاريد.ممنون مي شوم.