چگونه در گوگل مپ(Google map) نظر بدهیم

چگونه در گوگل مپ(Google map) نظر بدهیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/09/08

در مقاله های  آموزش افزودن مکان در نسخه جدید گوگل مپس و چگونه مکان خودم را به Google Map اضافه کنم؟ در خصوص نحوه ثبت یک مکان اعم از محل کار، شرکت، خیابان یا جاده در سرویس نقشه گوگل/گوگل مپ توضیح داده شد. یکی از امکاناتی که سرویس گوگل مپ فراهم می کند، ثبت نظر یا نظردهی برای یک مکان که قاعدتا باید یک محل کار باشد مانند یک فروشگاه، رستوران، کافی شاپ یا شرکت، می باشد. در زیر به نحوه نظردهی برای مکان ها و محل کارهای ثبت شده در نقشه گوگل / گوگل مپ می پردازیم.

برای نظر دهی و ثبت نظر در نقشه گوگل شما باید ابتدا به حساب گوگل خود(یا همان جیمیل/Gmail) وارد شوید – یاد آور می شوم که حساب گوگل همان ثبت نام شما در گوگل است که امکان استفاده از سرویس های مختلف گوگل را برای شما فراهم می کند که رایج ترین سرویس مورد استفاده سرویس ایمیل گوگل یا همان جیمیل(Gmail) است. اگر شما حساب گوگل ندارید می توانید این حساب را در قسمت ثبت نام گوگل به راحتی باز و فعال کنید.

پس از اینکه وارد حساب کاربری گوگل خود شدید، در قسمت سمت راست تصویر که مربع های مختلف سرویس های مختلف گوگل را نشان می دهند، بر روی سرویس نقشه گوگل(Google maps) کلیک کنید. در این حالت صفحه نقشه گوگل باز می شود که در گوشه سمت چپ و بالای آن یک کادر مخصوص جستجو نشان داده می شود. در این کادر نام مکانی(فروشگاه، رستوران، شرکت یا هر مکانی) که می خواهید درباره آن نظر بدهید را وارد کنید. اگر مکان شما ثبت شده باشد محل آن در نقشه گوگل به علاوه دیگر مشخصات آن مکان ثبت شده نمایش داده می شود. یکی از مواردیکه نمایش داده می شود نظرات یا بررسی های مربوط به آن مکان است که با عنوان reviews نشان داده می شود. بر روی این لینک کلیک کرده –در این حالت اگر نظراتی قبلا ثبت شده باشد را نشان می دهد. برای ثبت یک نظر جدید در پایین عکس نمایش داده شده برای آن مکان گزینه Write a review را کلیک کنید. در این حالت صفحه ای باز می شود که شما می توانید نظر خود را در آن بنویسید، ضمن اینکه پنج علامت ستاره نیز نمایش داده می شود که برای رای دهی به آن مکان ثبت شده در گوگل مپ است – یعنی شما از یک تا 5 ستاره می توانید حسب پسند خود به آن مکان رای دهید.

بعد از اینکه رای و نظر خود را در خصوص آن مکان در گوگل مپ ثبت کردید، دکمه ثبت/post را در پایین صفحه فشار دهید که نظر شما در گوگل مپ ثبت شود.

تایید و نمایش نظر شما در گوگل مپ ممکن است مدتی زمان ببرد – معمولا در کمتر از یک ساعت نظر شما نمایش داده می شود.

نحوه حذف کردن نظرات/نظردهی در گوگل مپ/نقشه گوگل

اگر به هر دلیل خواستید که نظری که در خصوص یک مکان در گوگل مپ را ثبت کرده اید تغییر دهید تا حذف کنید. کافیست مراحل اولیه که در بالا توضیح داده شد- یعنی ورود به حساب گوگل و قسمت نقشه گوگل و وارد کردن نام مکانی که می خواهید درخصوص آن نظر دهید را انجام دهید و روی نظری که قبلا ثبت کرده اید کلیک کنید- اگر چند نظر ثبت کرده باشید تعداد نظراتی که با حساب گوگل شما ثبت شده است در زیر نام کاربری گوگل شما نشان داده می شود(برای مثال 6 reviews) و با کلیک روی گزینه نظرات شما وارد قسمتی می شوید که کلیه نظرات و فعالیت های شما در گوگل مپ نشان داده می شود. در اینجا به قسمت مربوط به نظری که می خواهید تغییر داده یا حذف کنید رفته و بر روی علامت سه نقطه در گوشه آن نظر کلیک کنید. با کلیک روی این دکمه چند گزینه نمایش داده می شود که دو گزینه Edit review و Delete review را به جهت ویرایش/تغییر نظر یا حذف نظر می توانید انتخاب کنید. با انتخاب گزینه ویرایش همان صفحه/کادر مربوط به ثبت نظر نمایش داده می شود که شما می توانید نظر خود را در آنجا تغییر دهید. اما با زدن دکمه حذف نظر تنها یک کادر به منظور تایید حذف نظر نمایش داده می شود که با تایید آن نظر حذف می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3
مجموع آرا: 23

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 518
تعداد کل آرا: 4824
تعداد کل بازدیدها: 2293503

نظرات کاربران

*
A
اناهیتا ( 2017-10-13 22:13:32 )
برای مردم امریکا متاسفیم