چگونه در چگانه مطلب بنویسیم؟ | آموزش پنل ادمین برای نوشتن مقاله برای وب سایت چگانه

چگونه در چگانه مطلب بنویسیم؟ | آموزش پنل ادمین برای نوشتن مقاله برای وب سایت چگانه

تولید محتوا برای وب سایت و پایگاه های خبری یکی از مهم ترین مباحث روز و نیاز هر شخص در هر زمینه کاری و تخصص است. اگر به تازگی به تیم تولید محتوای چگانه پیوسته اید در ابتدا ورود شما را خوش آمد می گوییم و لازم است مراحل انتقال مقاله مورد نظر در وب سایت چگانه را برای شما نویسنده عزیز بیان نماییم.

در ابتدا برای ورود به سامانه مقالات باید به آدرس https://chegane.com/signin/ مراجعه نمایید. ایمیل و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه وارد نموده و گزینه ورود را بفشارید.

به محض وارد شدن به سیستم صفحه زیر ظاهر می شود. در صفحه زیر به قسمت لیست مقالات بروید. در پنجره سمت چپ گزینه ای آبی رنگ به نام افزودن وجود دارد. آن را بفشارید.

برای نوشتن یک مقاله خوب که از نظر تولید محتوای فاخر یا سئو مناسب و درخور باشد نکات زیر را در نظر بگیرید. نوشتن یک مقاله در چگانه 9 مرحله دارد.

چگونه در چگانه مطلب بنویسیم؟ | آموزش پنل ادمین برای نوشتن مقاله برای وب سایت چگانه

1- در اولین قسمت همانطور که مشاهده می کنید باید زبان خود را انتخاب کنید. در میان گزینه های موجود زبان فارسی را انتخاب کنید.
2- در مرحله دوم نام عنوان باید انتخاب شود. انتخاب عنوان مقاله به عنوان یکی از مهمترین و اساسی ترین بخش هایی است که در کار نویسندگی و تولید محتوا باید به آن توجه ویژه ای نمود. گزینه ای که گوگل به عنوان موضوعی که مخاطب انتخاب و سرچ می کند در وهله اول عنوان یک مقاله است. عنوان مقاله نباید از 60 کاراکتر بیشتر باشد.
3- در قسمت بعدی خلاصه مطلب وجود دارد. شیرازه و شالوده مطلب شما در یک پاراگراف که شامل 3 تا 4 خط است در این قسمت قرار میگیرد. سعی کنید کلمات کلیدی که در عنوانتان وجود دارد در خلاصه مطلب درج شده باشد.
4- و اما نوبت به متن کلی و تنه اصلی مقاله شما می رسد. مهم نیست که مقاله شما چقدر حجم داشته باشد اما نباید کمتر از 300 کلمه باشد. در صورت پایین تر بودن مقاله از 300 کلمه ارزش سئویی نداشته و از نظر گوگل به عنوان یک مقاله مناسب ارزش گذاری نمی شود. سعی کنید در مطلب اصلی خود چندین بار بر اساس میزان حجم کلی مقاله خود از کلمات کلیدی درج شده در عنوان استفاده کنید.
5- در این قسمت عکس مقاله خود را انتخاب می کنید. بدین صورت که با فشردن گزینه تصویر به هارد کامپیوتر خود و مکانی که عکس را دانلود نموده اید رفته و آن را برای مقاله آپلود کنید.
6- در این مرحله باید مقاله خود را دسته بندی کنید. باید توجه داشته باشید که مقاله شما کدام یک از زیر مجموعه های زیر را شامل می شود. برای مثال اگر یک مقاله در طب سوزنی نگارش نموده اید باید گزینه طب سنتی را استفاده نمایید.
7- مرحله هفتم و هشتم یکی از مهمترین قسمت کار بوده که می تواند مقاله شما را از نظر گوگل تبدیل به یک مقاله با ارزش و فاخر نماید. در این مرحله توضیحات متا را وارد می کنید. توضیحات متا بخشی است که در سرچ گوگل زیر عنوان شما نوشته می شود. هرگز نباید توضیحات متا و عنوان و خلاصه مطلب یکی باشند. در عین حال باید با یکدیگر مشترکاتی داشته باشند که همان کلمات کلیدی مقاله محسوب می شوند. توضیحات متا نباید از 160 کاراکتر بیشتر شود چون امتیاز منفی به شما تعلق خواهد گرفت.
8- قسمت بعدی کلمات متا است. کلمات متا مجموعه ای از کلمات کلیدی و عبارات کوتاهی است که در مقاله شما به عنوان مهم ترین و کلیدی ترین کلمات و عبارات به کار رفته است. کلمات متا را باید با ویرگول کیبورد خارجی از یکدیگر جدا سازید. حداقل کلمات کلیدی 3 و حداکثر آن 7 می باشد.

مثال: اگر عنوان مقاله شما این باشد: چگونه با بادی رپ خود را لاغر کنیم؟

کلمات متا: بادی رپ چیست, چگونه با بادی رپ لاغر شویم, بادی رپ چگونه صورت می پذیرد, بادی رپ خانگی, اهمیت بادی رپ در لاغری

9- در نهایت اگر تمامی گزینه های بالا را درست انجام دادید گزینه نهایی ذخیره را بفشارید تا مقاله ثبت شود.

نکته: اگر مقاله ثبت شده نیاز به ویرایش داشت در گزینه های روبروی آن گزینه ویرایش را بفشارید و پس از اعمال تغییرات گزینه ذخیره را انتخاب کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 148
تعداد کل نظرات : 8
تعداد کل آرا: 158
تعداد کل بازدیدها: 52524


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)