چگونه در محیط های شلوغ تمرکز کنیم و مطالعه کنیم؟

چگونه در محیط های شلوغ تمرکز کنیم و مطالعه کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/09/10

درس خواندن و مطالعه و یا کار کردن در محل بسیار شلوغ و پر سر و صدا برای بسیاری از افراد کار مشکلی است. حفظ تمرکز و دقت داشتن روی مطالعه در محیطی که سر و صدای زیادی در آنجا می باشد، چند راهکار دارد که در این مطلب قصد داریم این راهکارها را به شما آموزش دهیم.

حذف صدای محیط هنگام مطالعه و متمرکز بودن روی درس خواندن و یا کار، ترفندهایی دارد که در پایین برای شما مطرح کرده ایم:

خودتان صدا تولید کنید!

زمانی که در هنگام درس خواندن و مطالعه ی شما یک صدای پس زمینه ی مزاحم وجود دارد، شما می توانید صدای پس زمینه ی خودتان را تولید کنید تا اثر صوتی که مزاحمتان است را خنثی کند. به این صدا اصطلاحا «صدای سفید» می گویند که می تواند صدای موسیقی یا هر چیز دیگری باشند. نکته ی جالب وجود نرم افزارهایی است که حاوی صداهایی هستند که به شما کمک می کنند در محیط های شلوغ مطالعه کنید و یا حتی بخوابید. این نرم افزار شامل صداهایی هستند که به تمرکز شما کمک می کنند.

لینک دانلود نرم افزار  صدا های آرامبخش برای مطالعه و خواب

از گوش گیرها و هدفون های ضد صدا استفاده کنید.

وسیله برای نشنیدن صدا، یکی دیگر از راهکارهایی است که به شما پیشنهاد می دهیم. گوش گیر مطالعه و یا هدفون عایق صدا برای مطالعه و خواب، از جمله این وسایل هستند. شما نمی توانید خودتان را برای مطالعه ایزوله کنید اما می توانید گوش هایتان را با استفاده از گوش بند مطالعه، ایزوله کنید تا تمرکزتان خفظ شود.

چگونه در محیط های شلوغ تمرکز کنیم و مطالعه کنیم؟

از دیگران بخواهید سکوت را رعایت کنند

اگر در جایی هستید که این امکان را دارید که به دیگران برای رعایت سکوت تذکر بدهید، به هیچ وجه از این کار نترسید و این کار را بکنید. این حق شما است.

اعلانات وسایل الکترونیکی را قطع کنید

تمام نوتیفیکیشن ها و صداهای مزاحم احتمالی که ممکن است گوشی شما، ساعت، کامپیوتر و یا هر دستگاه دیگری تولید کند را قطع کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 2.9
مجموع آرا: 8

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 820
تعداد کل آرا: 5389
تعداد کل بازدیدها: 1505248

نظرات کاربران

*