چگونه در لحظه زندگی کنیم؟

چگونه در لحظه زندگی کنیم؟

در لحظه زندگی کردن، همیشه کار آسانی نیست. گاهی اوقات افسوس گذشته و استرس آینده به ما مهلت زندگی در زمان حال را نمی دهد. اما چند راهکار وجود دارد که می تواند کمک کننده باشد و با استفاده از آن ها می توانید راحت تر در زمان حال زندگی کنید.

با تغییرات کوچک آغاز کنید

اگر می خواهید تغییر موثری در سبک زندگی خود ایجاد کنید، نیازی به یک تغییر بزرگ برای در لحظه زندگی کردن ندارید. می توانید عادات کوچکی را به آرامی شروع کنید و وارد زندگی خود کنید. و سپس آرام آرام، این عادات مثبت را گسترش دهید.

برای مثال اگر می خواهید از تمرینات آرامش بخش استفاده کنید نیازی نیست، یکدفعه با روزی 20 دقیقه آغاز کنید. با روزی 3 دقیقه شروع کنید و سپس زمان آن را به تریج افزایش دهید.

چگونه در لحظه زندگی کنیم؟

به تجربیات و احساسات روزمره خود بیشتر توجه کنید.

کارهای روزمره ای را که انجام می دهید با دقت بیشتری پیش ببرید. برای مثال به صداها، بو ها و چیزهایی که حس می کنید، بیشتر توجه کنید. برای نمونه دفعه ی بعد که مسواک زدید، به مزه ی خمیر دندان خود توجه کنید، به صدای مساک زدن و همچنین چیزی که لمس می کنید.

چگونه در لحظه زندگی کنیم؟

زمانی که افکارتان پریشان می شود، ذهنتان را به سمت دیگری ببرید

زمانی که افکار پریشان و خوره ای فکری به سمتتان هجوم آوردند، سعی کنید به چیز دیگری فکر کنید و مسیر فکرتان را تغییر دهید. می توانید به یک لحظه ی زیبا که در زندگی تجربه کرده اید، فکر کنید به بودن در کنار یک دوست یا هر کسی که دوستش دارید، با این کار هجوم افکار را مهار می کنید و بعد از چند لحظه دوباره به زمان حال بازمیگردید.

چگونه در لحظه زندگی کنیم؟

یک نشانه برای تمرکز حواس خود بگذارید

زمانی که خیلی فکرتان مشغول است، این کار واقعا سخت است که بخواهید تمرکز حواس داشته باشید و در لحظه زندگی کنید. یک نشانه مانند علامت خودکار، یک مچبند یا هر چیز دیگری می تواند متمرکز بودن را به شما یادآوری کند. زمانی که به نشانه توجه می کنید، باید که یک لحظه درنگ کنید و به اطراف خود توجه کنید. پس از مدتی ممکن است شما نسبت به نشانه بی توجه باشید چون خیلی از آن استفاده کرده اید. اگر این اتفاق افتاد سعی کنید نشانه را تغیر دهید.

چگونه در لحظه زندگی کنیم؟

یکی از عادات روزمره خود را تغییر دهید

گاهی ممکن است شما نتوانید در لحظه زندگی کنید به این دلیل که مجموعه ای از کارهای تکراری و روتین را هر روز انجام می دهید و در یک لوپ هستید. یکی از راه هایی که می تواند به شما کمک کند این است که یکی از کارهای تکراری خود را تغییر دهید. تغییر یکی از عادت های تکراری هر روزه و مواجه شدن با موقعیت و کارهای جدید می تواند به شما کمک کند، بیشتر متوجه اطراف باشید و در لحظه بمانید.

چگونه در لحظه زندگی کنیم؟

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)