چگونه در زمان بارداری هوش نوزاد را افزایش دهیم | غذاهای مفید بر هوش کودکان در زمان بارداری

چگونه در زمان بارداری هوش نوزاد را افزایش دهیم | غذاهای مفید بر هوش کودکان در زمان بارداری

دوران بارداری دوران بسیار حساسی است، در این دوران مادران باید بسیار به تغذیه خود توجه داشته باشند و از سالم بودن تغذیه خود مطمئن شوند. در کنار تغذیه سالم، متخصصان توصیه می کنند که مادران با مصرف برخی غذاها در دوران حاملگی می توانند بر روی مغز و هوش فرزندان خود تاثیر بگذارند.

بسیاری از مادران در دوران بارداری این سوال را از خود می پرسند که: چه غذایی بخوریم، تا کودکان باهوش به دنیا بیاورم؟ کدام غذاها بر روی مغز و حافظه کودک تاثیر مثبتی دارد؟

برای یافتن پاسخ این سوال و سوالات مشابه مادران به انواع و اقسام روش ها، مانند مشاوره گرفتن از زنان دیگر و جستجو در اینترنت می پردازند و با جواب ها و اطلاعات زیادی مواجه می شوند، که گاهی حتی می تواند با هم تناقص هم داشته باشد. با توجه بودن توصیه ها و مطالب زیاد در این مورد در صفحات اینترنتی، در این مطالب نتیجه تحقیق دانشمندان آمریکایی را که بعد از تحقیق کامل به این نتیجه رسیده اند که برخی غذاها مانند کلم برای مغز و هوش کودکان بسیار مفید می باشند، را تقدیم شما می کنیم.

محققان آمریکایی در دانشگاه کرنل (Cornell University) در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که، خوردن زرده تخم مرغ، گوشت قرمز بدون چربی، گوشت پرندگان، ماهی، حبوبات، گردو و کلم همه انواع آن (کلم، گل کلم، کلم بروکسل و غیره)، بر روی مغز نوزادانی که در شکم مادر هستند، تاثیرات مثبتی دارد.

بر اساس گزارشی که در سایت زی نیوز (ZeeNews) انتشار یافته است، این تحقیق با شرکت داوطلبانه بیست و شش زن حامله انجام شده است، برای انجام تحقیق در وعده های غذایی این زنان میزان زیاد سالادها افزایش داده شده است. نتایج به دست امده از تحقیق نشان داده است، زنانی که در تحقیق شرکت کرده بودن، فرزندانی به دنیا آوردند، که از سن پایین استعداد یادگیری بسیار بالایی داشتند. و این نشان می دهد که، این نوزادان در آینده دارای میزان آی کیو (IQ) بالا تری نسبت به بقیه نوزادان خواهند داشت.

در تحقیقاتی که پیش از این انجام شده اند، اثبات شده است که، با افزایش ماده کولین (Choline) که در تخم مرغ، جگر سیاه، حبوبات، لوبیا، بادام زمینی و گردو یافت می شود، در وعده های غذایی موش ها، بر روی عملکرد شناختی آنها تاثیرات مثبتی گذاشته است. این نتایج برای انسان ها هم مناسب می باشد.

استفاده از ماده کولین در دوران بارداری بسیار مفید است، این ماده به رشد صحیح مغز و نخاع جنین کمک می‌کند و همچنین از بروز نقص لوله عصبی در نوزاد جلوگیری می کند. بهتر است خانم های باردار در طول روز 450 میلی گرم از ماده کولین دریافت کنند و با پیشرفت بارداری این مقدار را افزایش دهند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه در زمان بارداری هوش نوزاد را افزایش دهیم | غذاهای مفید بر هوش کودکان در زمان بارداری
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)