چگونه در رژِم غذایی خود باقی بمانیم | سبک زندگی در رژِم غذایی | چگونه در رژِیم غذایی خود باقی بمانیم

چگونه در رژِم غذایی خود باقی بمانیم | سبک زندگی در رژِم غذایی | چگونه در رژِیم غذایی خود باقی بمانیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/30

لاغر شدن تنها مرتبط با رژیم غذایی نیست. داشتن رژیم غذایی در مدت زمانی که دکترتان برای شما برنامه غذایی تنظیم نموده است اولین موردی است که هر کس در دوران رژیمش انحام می دهد. 

در دوران رژیم علاوه بر ممانعت از مواد غذایی خاص باید شرایط را نیز برای خود فراهم کنید. در این مقاله برای شما توضیح می دهیم که چگونه در شرایطی که می خواهید رژیم بگیرید باید تمامی زندگی تان تحت الشعاع آن قرار یگیرد. 

در حقیقت رژیم غذایی تنها یک دستور غذایی ساده نیست بلکه یک سبک زندگیست. با این تعریف به ادامه مقاله می پردازیم و با ما همراه بوده تا بتوانید از طریق آن به راه کارهایی اساسی برای پایدار ماندن رژِم غذایی خود دست یابید.

غذاهای سالم برای خود سرو کنید

اینکه در خانه غذا می خورید یا خیر تفاوتی نمی کند. حواستان باشد که میزی که برای خود می چینید و غذایی که مصرف می کنید سالم باشد. . مطالعات  نشان می دهد که دینرها در بوفه ها تمایل دارند که غذاهای بیشتری از غذاهایی که آنها می بینند، استفاده کنند. بنابراین قبل از اینکه بشقاب خود را بچرخانید فکر کنید. غذاهای سبزیجات یا غلات را قبل از گوشت گوساله و چربی ها بخورید.

ناهار خود را با پول نقد خریداری کنید

تحقیقات نشان می دهد که پرداخت پول نقد برای مردم سخت است. پس تا می توانید برای غذای خوشمزه و دسر ها برای اینکه سخت تر پول پرداخت کنید پول نقد پرداخت کنید. چیزی در مورد دادن پول نقد سخت مردم را سرد نموده و متوقف می کند. به عنوان مثال، هنگامی که دانش آموزان مقطع ابتدایی گفته اند که از پول نقد برای غذاهای کمتر سالم مانند کوکی ها استفاده کنند، آنها دو بار در مورد آن فکر می کردند و اغلب هزینه های کمتری را صرف آن ها می کنند.

در زمانی که تلویزیون برای شما برنامه آشپزی پخش می کند آن را خاموش کنید.
اگر در حال وزن کم کردن هستید به هیچ عنوان برنامه های آشپزی و کانال هایی که برنامه های غذایی پخش می کنند را تماشا نکنید. اگر شما در حال تلاش برای از دست دادن وزن هستید، دیدن غذا در تلویزیون می تواند شما را به خوردن میان وعده تشویق کند. پژوهشگران نشان می دهند که افرادی که در رژیم های غذایی هستند، هنگام تماشای نمایش غذاهای مرتبط با غذا، بیشتر شبیه به برنامه غذایی بدون غذا هستند.

از ظروف آبی استفاده کنید
باور کنید یا نه، رنگ ظروف شما ممکن است در میزان چربی غذایی که برای خودت خدمت می کنید متفاوت باشد. بیشتر مواد غذایی با رنگ بشقاب مخلوط می شوند، احتمال بیشتری برای جذب بیشتر آنها وجود دارد، تحقیقات نشان می دهد. بنابراین استفاده از صفحات را در یک رنگ متفاوت در نظر بگیرید.

از کاسه ها و بشقاب های کوچک استفاده کنید

تا می توانید از طروف کوچک استفاده کنید. مغز شما با تغییر ظروف تغییر پیدا می کند. اندازه ظروف می تواند روی مغز شما تاثیر گذاشته خود را در مورد چقدر شما "قرار است" به خوردن - و یک ظرف بزرگتر به معنای مواد غذایی بیشتر است. در یک مطالعه، افراد در یک بوفه چینی که یک صفحه بزرگ داشتند، 52 درصد مواد غذایی بیشتری مصرف کردند و 45 درصد بیشتر از افرادی با صفحات کوچکتر خوردند.

قبل از میل شدید به غذا تمرکز خود را به چیز دیگری منعطف کنید
خوردن غذا به دلیل خستگی، خستگی یا مدت زمان آن می تواند شما را کنترل کند. سعی کنید دلایل آرامش را به تاخیر بیاندازید: هنگامی که یک اشتیاق در حال بازدید هستید، برای 5 تا 10 دقیقه دیگر کاری انجام دهید، سپس ببینید آیا هنوز میخواهید غذا بخورید. احتمالا، تقاضا، حداقل کمی کاهش خواهد یافت.

تنقلات ناسالم را دور از دست رس بگذارید
غذاهای بدون ارزش غذایی مانند آب نبات و چیپس و پفک که برای شما هیچ سودمندی ندارند به طور کامل کنار بگذارید. در زندگی خود سعی کنید تا می توانید از جانکی فود یا غذاهای بدون ارزش بطور کامل دوری نمایید. از تنقلات می توان به چیپس و پفک و آب نبات و شکلات و شیرینی و ... اشاره نمود.

به آرامی غذا بخورید و در بین وعده های غذایی خود آب بنوشید
لقمه های کوچکتر برداشته و سعی کنید به آرامی غذا غذا بخورید. زمان بین خوردن لقمه های خود را افزایش دهید و تا می توانید آرام آرام لقمه هایخود را بجوید. و در حالی که غذا می خورید آب بنوشید. این دو شیوه ساده ترین و کلیدی ترین شیوه ای است که می توانید از طریق آن کالری جذب شده را کاهش دهید و غذای کمتری بخورید چو نوشیدن آب به شما احساس سیری دست می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 136
تعداد کل بازدیدها: 117541

نظرات کاربران

*