چگونه در حالت آفلاین وبگردی کنیم؟

چگونه در حالت آفلاین وبگردی کنیم؟

همانطور که می دانید زمانی که شما در سایت های مختلف در حال گشت و گذار هستید، مرورگر شما اطلاعات آن سایت از جمله عکس ها و ویدیو هایی که باز می کنید را در حافظه خود(cache) ذخیره می کند. و بعدا که خواستید دوباره آن سایت را باز کنید،  با سرعت بیشتری بارگذاری می شود. شما با استفاده از این آپشن می توانید، در حالت آفلاین نیز در مرورگر خود وبگردی کنید. در این مطلب قصد داریم در این باره توضیح دهیم.

شما می توانید برای وبگردی و باز کردن سایت ها در حالت آفلاین با استفاده از گوگل کروم (Google Chrome) مراحل زیر را طی کنید.

برای استفاده از مرورگر و وبگردی در حالت آفلاین باید مراحل زیر را طی کنید:

  • برای فعال کردن این قابلیت همانند تصویر ابتدا در قسمت نوار آدرس مرورگر (Address Bar)، عبارت chrome://flags/#show-saved-copy را تایپ کنید و دکمه ی Enter  را فشار دهید.

چگونه در حالت آفلاین وبگردی کنیم؟

  • در صفحه ی باز شده در قسمت Show Saved Copy Button منوی کشویی را باز کرده و از لیست گزینه ی Enable: Primary را انتخاب کنید

چگونه در حالت آفلاین وبگردی کنیم؟

  • سپس در پایین صفحه گزینه ی Relaunch Now را انتخاب کنید تا مرورگر ریست شده و تنظیمات مورد نظر اعمال شود.

چگونه در حالت آفلاین وبگردی کنیم؟

  • زمانی که دوباره صفحه ی مرورگر را باز کردید، برای ورود به سایتی که قبلا وارد آن شده اید، اگر با ارور عدم اتصال به اینترنت روبرو شدید، در گزینه ی reload گزینه ی دیگری به نام Show saved copy  وجود دارد که با انتخاب آن سایت به صورت آفلاین برای شما باز می شود.

چگونه در حالت آفلاین وبگردی کنیم؟

به همین راحتی قابلیت وبگردی با استفاده از مرورگر کروم فعال شد. توجه داشته باشید که این قابلیت برای کروم نسخه های  Mac، Linux، Chrome OS و اندروید هم قابل استفاده می باشد. تنها به خاطر داشته باشید برای استفاده از این قابلیت نباید کش مرورگر خود را پاک کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.8
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 683
تعداد کل آرا: 4514
تعداد کل بازدیدها: 873447


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)