چگونه درد کمر در بارداری را کاهش دهیم | علت درد کمر در بارداری | درمان درد کمر در بارداری

چگونه درد کمر در بارداری را کاهش دهیم | علت درد کمر در بارداری | درمان درد کمر در بارداری

زمانی که یک خانم باردار می شود به همراه وزن خود وزن جنین را نیز تحمل می کند هر چه این جنین سنگین تر می شود خانم باردار نیز برای حمل خود سختی بیشتری را تحمل می کند. یکی از این معضلات درد کمر است. بروز کمردرد در میان زنان باردار یک امر کاملا شایع بوده و علل و عواملی مختلفی را می تواند شامل شود. درد بارداری به طور معمول اتفاق می افتد که در آن لگن با ستون فقرات شما، در مفصل ساکرولیاك به هم می رسند.

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا این اتفاق رخ می دهد و یا اینکه چرا کمر درد در دوران بارداری اتفاق می افتد.

در اینجا برخی از علل با احتمال بیشتر را بررسی می کنیم:

- افزایش وزن در طول بارداری سالم یکی از مهمترین عوامل کمردرد در دوران بارداری است. در دوران بارداری زنان به طور معمول بین 25 تا 35 پوند افزایش ئزت پیدا می کنند البته این افزایش وزن طبیعی بوده و دو علت دارد یکی وزن کودک شماست و دیگری غذا خوردن شما نسبت به اوایل بارداری بیشتر شده است و همین باعث چاق شدن موضعی شما گشته است. ستون فقرات باید این وزن را تحمل کند. همین افزایش وزن می تواند کمردرد را ایجاد کند. زمانی که از دوران بارداری شما می گذرد وزن نوزاد و رحم افزایش پیدا می کند و همچنین فشار عروق خونی و اعصاب در لگن و پشت یکی از مهمترین دلایل بروز کمردرد در بارداری است.

- اگر به درس فیزیک علاقه مند باشد می دانید که هر شی یک مرکز ثقل دارد. زمانی که شما باردار می شوید و وزنتان افزایش پیدا می کند وزنی که به ستون فقرات شما وارد می شود دچار و دستخوش تغییرات می شود و تغيير وضعيت بارداری می تواند به راحتی مرکز ثقل شما را نیز تغییر دهد. به عنوان نتیجه زانی که در دوران بارداری بسر می برید با گذشت زمان و به صورت تدریجی و کاملا نامحسوس وضعیت کمر و مرکز ثقل شما را تغییر داده و نحوه راه رفتن و حرکت شما را تغیییر می دهد. این ممکن است به درد یا کمردرد منجر شود.
- در دوران بارداری یکی از عوامل درد پشت این است که هورمون تغییر میکند. در دوران بارداری، بدن شما یک هورمون به نام آرامبخش ایجاد می کند که اجازه می دهد تا رباط ها در ناحیه لگن به آرامش برسند و مفاصل در آماده سازی برای فرآیند تولد آزادتر شوند. همان هورمون می تواند باعث ایجاد پیوند هایی باشد که از ستون فقرات پشتیبانی می کند و موجب بی ثباتی و درد می شود.
- جداسازی عضلات. همانطور که رحم گسترش می یابد، دو لایه موازی عضلات (عضلات شکمی رکتوم) که از قفسه سینه به استخوان شکم اجرا می شود، ممکن است در امتداد درون مرکز جدا شوند. این جدایی ممکن است کمر درد شمات را افزایش دهد.
- استرس یکی از عوامل مهمی است که می تواند در دوران بارداری کمر درد شما را بیشتر نماید. استرس احساسی می تواند باعث ایجاد تنش عضلانی در پشت شود، که ممکن است به عنوان کمردرد یا اسپاسم پشت احساس شود. احتمال اینکه افزایش درد پشت در طول دوره های استرس زای بارداری را تجربه کنید بسیار زیاد است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
چگونه درد کمر در بارداری را کاهش دهیم | علت درد کمر در بارداری | درمان درد کمر در بارداری
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)