چگونه درد و خارش نیش پشه را کاهش دهیم | روش های خانگی رفع خارش و درد نیش پشه

چگونه درد و خارش نیش پشه را کاهش دهیم | روش های خانگی رفع خارش و درد نیش پشه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/27

وقتی انسان را پشه نیش می زند، با درد و خارش همراه می باشد، هر چقدر نیش پشه را خارش دهیم، محل نیش بدتر شده و زمان درمان و بهبود را افزایش می دهد، به همین دلیل بهترین راه کاهش درد و خارش نیش پشه می باشد که محل زخم زود خوب شود. برای اینکار می توانید از مواد و وسایل زیر استفاده کنید.

احتمالا در زندگی همه پیش می آید که با نیش حشرات و پشه ها مواجه شوند، بعد از نیش حشرات معمولا یک یا چند برآمدگی قرمز رنگ بر روی پوست ایجاد می شود که خارش دارد و سبب ایجاد درد می گردد. البته نیش حشرات در بیشتر موارد هیچ گونه خطری ندارد و تنها در صورتی که فرد آلرژی داشته باشد، نیش حشرات و پشه می تواند خطرناک باشد. علارغم اینکه نیش پشه ها و حشرات دارای خطر نیست، ولی به علت ایجاد خارش بسیار اذیت کنند می باشد و انسان به صورت ناخواسته آن را خارش می دهد، که این عمل محل نیش حشرات را بدتر می کند و سرخ شدگی آن را افزایش می دهد. برای رهایی از خارش و درد نیش حشرات و پشه ها می توانید از روش های زیر استفاده کنید. این روش ها وسایل را می توان در همه خانه ها پیدا کرد و آنها واقعا مفید می باشند. از جمله آنها عبارتند از:

1- استفاده از یک قالب یخ:

یخ برای بی حسی موضعی مفید است. درد و خارش را در مدت بسیار کوتاهی کاهش می دهد، تکه یخ را در داخل یک کیسه فریز قرار دهید و سپس آن را بر روی محلی که نیش حشرات و یا پشه می باشد، بگذارید. لازم است، یخ را بر روی پوست به مدت 10 الی 15 دقیقه نگه دارید.

2- استفاده از ماست:

ماست هم برای کاهش نیش حشرات و پشه ها یک وسیله بسیار مفید است. بر روی محلی که پشه نیش زده کمی ماست بمالید و آن را نگه دارید.

3- استفاده از جوش شیرین:

به نصف استکان آب، به مقدار یک قاشق چای خوری جوش شیرین اضافه کنید، به هم بزنید تا جوش شیرین در آب حل شود، سپس پنبه را به آن آغشته کنید و بر روی محلی که پشه نیش زده بگذارید، این عمل را یک الی دو بار انجام دهید.

4- استفاده از سرکه:

در یک استکان به مقدار یک قاشق غذاخوری سرکه را با سه قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید و پنبه ای را در این مخلوط خیس کنید و بر روی محل نیش بگذارید.

5- استفاده از آب نمک:

در نصف استکان آب به میزان یک قاشق غذاخوری نمک حل کنید، پنبه را در آب خیس کرده و بر روی محل نیش بگذارید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3274
تعداد کل بازدیدها: 754807

نظرات کاربران

*