چگونه درد دندان را فوری تسکین دهیم؟

چگونه درد دندان را فوری تسکین دهیم؟

درد دندان از آن دردهایی است که بسیار وحشتناک است. دندان به دلیل نزدیکی که به مغز دارد، در هنگام درد گرفتن درد وحشتناکی را به ما تحمیل می کند. درندان درد کودکان نیز می تواند برای آن ها بیشتر نیز آزار دهنده باشد. در این مطلب می خواهیم به روش خانگی برای درمان دندان درد شدید اشاره کنیم. البته لازم به ذکر است که این راهکارهای صرقا باعث تسکین موقتی درد دندان می شوند و برای درمان اصولی دندان درد حتما باید به دندان پزشک مراجعه کنید.

برای تسکین درد دندان عقل و سایر دندان ها می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

غرغره کردن آب نمک

با ترکیب یک قاشق چایخوری نمک و یک لیوان آب ولرم، می توانید یک محلول آب نمک درست کنید و محلول را حدودا 30 ثانیه در دهان بچرخانید و سپس تف کنید. این کار التهاب را نیز کاهش می دهد و خورده های غذای اطرف دندان را نیز جمع می کند.

کمپرس یخ

یک کیسه ی پلاستیکی بردارید و دور آن یک دستمال نازک بپیچید و در درون کیسه چند تکه یخ بیندازید. کیسه را حدود 10 تا 15 دقیقه با فشار روی ناحیه درد بگذارید. این کار حساسیت به درد را کاهش می دهد.

چگونه درد دندان را فوری تسکین دهیم؟

چای فلفل و نعناع

یک فنجان آب جوش آماده کنید، یک قاشق غذا خوری برگ های خشک چای فلفل و نعناع در آن بریزید و منتظر شوید 15 دقیقه بماند. سپس چای سرد شده را در درون دهانتان غرغره کنید و بعد تف کنید. همچنین می توانید یک چای کیسه ای خیس شده را روی دندان مورد نظر بگذارید تا درد کاهش پیدا کند.

چگونه درد دندان را فوری تسکین دهیم؟

کاغذ قهوه ای و سرکه

این روش مستقیما برای دندان درد استفاده نمی شود اما می تواند حواستان را از دندان درد پرت کند. یک تکه کاغذ قهوه ای (کاغذی که برای خرید استفاده می کنید) بردارید و در سرکه غوطه ور کنید. سپس یک طرف آن را به فلفل سیاه آغشته کنید و کاغذ را از همین سمت روی گونه ای که دندانش درد می کند قرار دهید. این کار حواس شما را از دندان در منحرف خواهد کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 683
تعداد کل آرا: 4514
تعداد کل بازدیدها: 873447


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
NK
نیما کبیری ( 2017-09-22 14:08:18 )
با سلام با تشکر از مطالبت خوبتون من برای سردرد و دندان دردم از قرص اکتوفن استفاده کردم که هیچ گونه عوارضی هم نداشت به شما هم پیشنهاد میکنم از این دارو استفاده کنید