چگونه خط چشم بکشیم | اشتباهات رایج در خط چشم کشیدن | نکات مهم در کشیدن خط چشم

چگونه خط چشم بکشیم | اشتباهات رایج در خط چشم کشیدن | نکات مهم در کشیدن خط چشم

آرایش کردن شاید برای ما آقایان از دور عملی راحت و بدون مهارت بنظر برسد اما بایدبدانید که آرایش کردن یک علم و هنر بوده و هر کسی نمی تواند مهارت های آرایش کردن را داشته باشد. اگر آرایش کردن یک امر عادی بود هیچ کدام از زنان پول های خود را در آرایش گاه ها خرج صورتشان نمی کردند. یکی از قسمت های آرایش نمودن که از قدیم هم بین زنان با نام سرمه مرسوم بوده است خط چشم کشیدن است. چشم ها در زنان یکی از ابزارهای مهم برای جذب مردان و زیبایی بده اند به همین علت از سال های بسیار دور زنان برای آرایش چشمان خود ار سرمه استفاده می کردند. البته امروز با پیشرفت تکنولوژی دگیر خانمی از سرمه استفاده نمی کند و از یک وسیله آرایشی به نام خط چشم بهره می برند.

اما خط چشم کشیدن بسیار مهم بوده و به دلیل حساسیت چشم باید ضمن خط چشم کشیدن بسیار هوشیار باشید تا این ماده شیمیایی وارد چشمتان نشده و عوارض جانبی آن را نداشته باشید. در مقاله زیر شیوه های اشتباه و غلز در خط چشم کشیدن را به شما مخاطبین محترم آموزش می دهیم تا در هنگام خط چشم کشیدن دچار اشتباه نشوید.
زدن خط چشم مهارت خاصی می خواهد و باید بسیار مراقب چشم خود باشید. مهارتی که خط چشم می خواهد بدین دلیل است که باید با دقت خطوطی صاف و نازک را در پلک خود بکشید و مراقب باشید که این خطوط متقارن باشد. اما برخی از خانم ها بدلیل توجه نکردن به چنین نکات ریز اما مهمی نه تنها بر زیبایی خود نمی افزایند بلکه خود را زشت تر نیز می کنند و اگر آرایش بقیه قسمت های صورتشان خوب باشد این قیمت یعنی خط چشم نا متقارن زیبایی دیگر قسمت ها را نیز از بین می برد.  آیا تا بحال با خود فکر کرده اید که خط چشم را از کچا شروع کنید؟
 سونیا کاشوک، آرایشگر سلبریتی ها و مؤسس سالن زیبایی سونیا کاشوک در این باره می گوید:«یکی از مزایای خط چشم این است که مژه های شما را پُر تر نشان می دهد.» در ادامه،چند اشتباه رایج در کشیدن خط چشم را مورد بررسی قرار خواهیم داد و نحوه اصلاح هر یک از آنها را هم به شما یاد می دهیم تا بتوانید با بهره گیری از این راهنمایی ها به یک آرایش چشم بی نقص دست پیدا کنید.

باید بدانید که خط چشم های مایع را وقتی زیر چشم خود می کشید، احتمال پخش شدن آن در زیر پلک زیاد است. به همین منظور از این خط چشم ها برای بالای چشم و از مداد برای زیر چشم استفاده کنید.

بیرون از چشم خط چشم نکشید
ترس را کنار گذاشته تا خط چشم های زیباتری بکشید. تناسب چشم ها شما از طریق یک خط چشم بهبود می یاید. پس به جای دنبال کردن خط مژه های خود خودتان بفهمید که چه آرایشی را چشمانتان نیاز دارند. به دنبال کپی کردن از مدل های آرایشی نبوده و خودتان خلاق بوده و یک مدل خط چشم خلق کنید. ترسو نباشید و به گونه ای متفاوت نسبت به دیگران خود را آرایش کنید.


دور خط چشم را سیاه نکنید
تمیز کار کنید. اگر دور خط چشم را سیاه کنید ناهمواری خطوط مشخص تر شده و چشم های شما طبیعی تر و بهتر نشان داده می شود. بهتر است برای سیاه کردن دور چشم به جای دست از قلم موی زاویه دار کوچک استفاده نمایید تا کار نتیجه بهتری داشته باشد.


برس خط چشم را از مژه دور نکنید
اگر برس خط چشم را نزدیک مژه ها بگیرید به مراد خود رسیده و در کشیدن خط چشم نتایج بهتری را دریافت می کنید. آرایشگران توصیه می کنند از یک مداد تیز یا قلم موی نازک و زاویه دار برای آرایش خط چشم استفاده کنیم.


خط چشم های ضد آب را فراموش کنید
چشم های راکونی فقط در صورت راکون زیبا هستند. شما می توانید از دو محصول ساده برای جلوگیری از این عارضه استفاده کنید. میشل شاپیرو، آرایشگر سبلریتی ها معتقد است که استفاده از پودر فیکس کننده و یک خط چشم ضد آب شما را از داشتن چشم های راکونی مصون می دارد. به علاوه، بهتر است از یک پوشاننده زیر چشم شفاف استفاده کنید، چون کرم ها می توانند خط چشم شما را به حالت تعلیق در آورند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 280
تعداد کل نظرات : 13
تعداد کل آرا: 253
تعداد کل بازدیدها: 92861
چگونه خط چشم بکشیم | اشتباهات رایج در خط چشم کشیدن | نکات مهم در کشیدن خط چشم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)