چگونه خدا را بشناسیم ؟ ( ماوراء علم ) 5

چگونه خدا را بشناسیم ؟ ( ماوراء علم ) 5
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/12

همه چیز به خواست و ارده خداوند بی همتاست .

 

بنام خداوند بخشنده و مهربان

 

کلیه کارهایی که ما انسانها انجام می دهیم ، از جمله فکر کردن ، حرف زدن ، خندیدن ، گریستن ، احساس کردن ، بوییدن ، راه رفتن و . . . هرآنچه انسان انجام می دهد ، فرمانش از مغز صادر می شود . اعصاب مغز که نورون نام دارد ، برقراری این ارتباطات را با

سایر اجزاء انسان که همان سلولها باشند ، امکان پذیر میکنند . اندازه یک نورون معمولی 10 میکرون است و همانطور که در مقالات گذشته عنوان شد ، اگر یک میلیمتر را به هزار قسمت تقسیم کنیم ، هر قسمت آن یک میکرون است . مغز انسان تقریبا دارای صد

بیلیون نرون می باشد که طبق برآورد دانشمندان شمردن آنها نیاز به سالها زمان می باشد و اگر بخواهیم آنها را کنار هم قرار دهیم ، کیلومترها فضا را اشغال میکند .

وجود چنین شبکه ارتباطی پیچیده و بی نهایت شگفت انگیز که دانشمندان معترف هستند که هنوز به خیلی از اسرار مغز آگاه نشده اند ، در عضوی که فقط 2 درصد وزن بدن انسان را اشغال کرده ، قطعا معجزه حیرت انگیزی است .

این سیستم شگفت انگیز باید به نحوی فعالیت کند که ، کوچکترین حرکتی که ما میخواهیم انجام دهیم و گاها چند فعالیت هم زمان ما که یک روند طولانی را طی میکند ، در کمتر از چند صدم ثانیه و به نحو شایسته ای انجام دهد .

این سیستم بی نقص در رحم مادران و در بدن انسان قرار دارد و دانشمندان اذعان دارند که هیچگونه تکنولوژی را نمی توان با این هماهنگی بی نظیر و پیچیده مغز مقایسه کرد . اگر حتی جزء کوچکی از این خلقت حیرت انگیز دچار ضایعه شود و یا حتی یک نورون

نتواند به درستی به وظیفه اش عمل کند ، انتقال الکتریکی مغز مختل شده و منجر به آسیب به حواس انسان می شود .

حال این فضای محدود و کوچک ضمن اینکه توسط استخوان جمجمه محافظت می شود و از ضربات احتمالی که به سر انسان وارد می شود ، در امان است ، دارای قسمتهای فوق العاده مختلفی می باشد که هر کدام وظیفه کاری مجزا را به عهده دارند .

تشخیص رنگ ، تشخیص بو ، تشخیص صدا ، تشخیص فاصله ، تشخیص اندازه ، تشخیص خطر ، تشخیص امنیت ، بایگانی و آرشیو و . . . . تنها بخش کمی از بخشهای گسترده مغز می باشد .

هر گونه اتفاق تصادفی در این سیستم دقیق می تواند اکثریت و یا تمام وظایف مغز را از بین ببرد . 

با توجه به این حقیقت ،  این شبکه ارتباطی غیر قابل مقایسه که اسرار آن هنوز کشف نشده است ، چگونه می تواند خود بخود بوجود آمده باشد و بدون اینکه کسی وظایفش را برایش ننوشته باشد ، با این دقت و ظرافت عمل کند ؟

مغز مرکز فرمان انسان و کنترل همه اعضاء و جوارح انسان را بعهده دارد . برای مثال : زمانیکه شما با چشمانتان به شیئی نگاه میکنید ، صدها میلیارد حالت مختلف در چشمانتان رخ می دهد . نوری که از شیء ساطع می شود از قرنیه و مردمک و سپس عدسی

عبور می کند ، و سلولهای حساس به نور مربوط به چشم ، آن تصاویر را به پیامهای الکتریکی تبدیل می کنند و بصورت تکانه به انتهای اعصاب منتقل می شوند ، تصویر از شیء که به شبکیه می رسد معکوس شده و نرونهای بخشی از مغز که مربوط به چشم میشود

رسیده ،آن تصاویر را تفسیر میکند و با دریافت پیامهای جداگانه که از هر دو چشم دریافت می کند ، تشخیص تمام ویژگیهای اجسام  و ترکیب تصاویر دریافت شده از هر دو چشم را به صورت یک تصویر مستقل ارائه می دهد . بعلاوه ماهیت ، رنگ و فاصله جسم را

نیز تعیین میکند و در اختیارسلولهای انسان برای عکس العمل درست ، قرار می دهد .

چشم در کمتر از یک دهم ثانیه کارهای ذکر شده را انجام می دهد ، وقتی به یک نقطه کوچک و یا یک کشتی بزرگ نگاه می کنید ، در همان لحظه همه آنچه در روبروی شما وجود دارد در مغزتان انجام می شود .

و آنچه را مشاهده میکنید ، پس از رفت و برگشت اطلاعات به مغز می باشد که برای شما قابل درک است ، پس ببینید با چه سرعت غیر قابل تصوری این عملیات انجام می شود ، که شما در لحظه آن را درک می کنید .

قابل ذکر است که کوچکی نقطه ای که به آن نگاه می کنید و بزرگی کشتی را که می بینید و فواصل آنها نسبت به شما ، همه و همه تجزیه و تحلیل مغز است که شما را از آن آگاه میکند .

اگر مغز فاصله انسان را از محیط اطرافش به انسان نمی گفت ، ما از کجا میدانستیم که لیوان آبی که میخواهیم برداریم در نیم متری ما قرار دارد ، و میتوانیم با دراز کردن دستمان آن را برداریم .

پس یکی از کارهایی که مغز انجام می دهد ، تعین مسافت و ارائه مفهوم و تشخیص آن به انسان است .

پس در حقیقت این روح انسان است که در تک تک ژنهای انسان قرار دارد و می تواند تمام اجسام دنیای بیرون را ببیند و با اطلاعاتی که خداوند متعال در ازل به وی آموخته بود آنها را در مغز تعبیر کند .

خداوند متعال زمانیکه انسان را خلق کرد همه چیز را به انسان یاد داد و انسان را قادر به دیدن ، درک کردن و حس کردن محیط اطرافش کرد .

بنابراین هر آنچه را می بینیم ، می شنویم و درک میکنیم ، فقط به خواست و اراده خالق بی همتا است .

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 26
تعداد کل نظرات : 7
تعداد کل آرا: 167
تعداد کل بازدیدها: 26263

نظرات کاربران

*