چگونه حساب گوگل(جیمیل) دستگاه اندروید را از راه دور کنترل یا حذف کنیم؟

چگونه حساب گوگل(جیمیل) دستگاه اندروید را از راه دور کنترل یا حذف کنیم؟

در مقاله چگونه از حساب گوگل(جیمیل) در گوشی اندروید خارج شویم؟ درخصوص حذف حساب کاربری گوگل/جیمیل(Gmail) در گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید توضیح داده شد که البته در آنجا شما باید گوشی هوشمند خود را در دست داشته باشید و از طریق قسمت تنظیمات آن حساب گوگل/جیمیل(Gmail) اقدام به حذف دائمی حساب گوگل از گوشی هوشمند یا تبلت خود می کردید.

اما ممکن است شرایطی پیش بیاید که شما به گوشی هوشمند یا دستگاه اندروید خود دسترسی نداشته باشید؛ مانند اینکه گوشی تلفن همراه یا دستگاه اندروید(تبلت، ساعت هوشمند و غیره) دزدیده شده باشد یا گم شده باشد. در این حالت شما برای اینکه کسی که گوشی یا دستگاه اندروید شما در دستش است به اطلاعات شما دسترسی نداشته باشد، باید حساب گوگل/جیمیل خود در اندروید را حذف کنید و برای این کار باید حساب گوگل خود در اندروید را از راه دور کنترل یا حذف کنید که در زیر به توضیح نحوه و مراحل حذف حساب گوگل در اندروید از راه دور می پردازیم.

برای این کار شما باید از طریق دستگاهی مانند کامپیوتر/لپ تاپ شخصی تان وارد حساب کاربری گوگل/جیمیل(Gmail) شوید و سپس به قسمت حساب کاربری گوگل(My account) خود وارد شوید. در این قسمت همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید سه گزینه یا قسمت اصلی وجود دارد که در پایین قسمت مربوط به Sign-in & Security شما گزینه Find Your Phone را مشاهده می کنید.

 چگونه حساب گوگل(جیمیل) دستگاه اندروید را از راه دور کنترل یا حذف کنیم؟

با انتخاب گزینه پیدا کردن تلفن هوشمند(Find Your Phone) شما وارد صفحه آن شده که در آنجا گزینه Select a phone or tablet را مشاهده می کنید. در واقع این گزینه برای مواقعی است که شما بیش از یک گوشی هوشمند یا دستگاه اندروید به حساب گوگل خود متصل دارید و باید از بین آنها آن دستگاهی که می خواهید حساب گوگل آن را کنترل یا حذف کنید را انتخاب کنید.در زیر این قسمت همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید دستگاه ها یا گوشی های هوشمند اندروید متصل به حساب گوگل را نشان می دهد که در شکل زیر تنها یک دستگاه اندروید ال جی متصل است.

 چگونه حساب گوگل(جیمیل) دستگاه اندروید را از راه دور کنترل یا حذف کنیم؟

در مرحله بعد از شما رمز عبور حساب گوگل/جیمیل شما را می خواهد که پس از وارد کردن آن وارد صفحه ای به شکل زیر می شوید. این صفحه در واقع صفحه ای است که به شما اجازه کنترل یا حذف حساب کاربری گوگل در گوشی یا دستگاه اندروید تان را می دهد. در این صفحه شما شش گزینه دارید که از طریق آنها می توانید حساب گوگل/جیمیل گوشی یا دستگاه اندروید خود را از راه دور کنترل، از آن خارج شده، اطلاعات آن را پاک کرده یا حذف نمایید. گزینه ها مربوط به کنترل یا مدیریت حساب گوگل یک دستگاه اندروید از راه دور به شرح تصویر زیر است که در ادامه هر کدام از گزینه های توضیح داده می شوند:

چگونه حساب گوگل(جیمیل) دستگاه اندروید را از راه دور کنترل یا حذف کنیم؟

گزینه اول تماس با گوشی یا مکان یابی(locate) است که در واقع با این گزینه از طریق حساب گوگل خود می توانید صدای گوشی خود را با تماس با آن درآورده یا از طریق سرویس گوگل مپ مکان آن را بیابید(البته اگر گزینه مکان یابی گوشی یا بطور کل گوشی اندروید گم شده یا دزدیده شده شما روشن باشد). این حالت بیشتر برای مواقعی که گوشی شما گم شده است کاربرد دارد. برای مثال اگر در خانه یا مکانی گوشی خود را گم کرده اید می توانید از گزینه زنگ زدن(Ring) استفاده کنید تا مکان گوشی با صدای آن مشخص شود.

گزینه دوم قفل کردن گوشی اندروید(Lock your phone) شماست. با این گزینه شما می توانید از راه دور برای گوشی یا دستگاه اندروید خود قفل گذاشته تا کسی به اطلاعات شخصی شما و اطلاعات حساب گوگل شما دسترسی نداشته باشد. یک قابلیت جالب این است که در این قسمت گوگل امکان قرار دادن یک پیام و یک شماره تماس را نیز گذاشته است تا اگر کسی گوشی یا دستگاه اندروید شما را پیدا کرد با این شماره تماس بگیرد(البته این حالت برای موارد سرقت گوشی یا دستگاه کاربرد ندارد).

حالت سوم(Try calling your phone) در این صفحه استفاده از یکی از سرویس ها مانند سرویس هنگ آوت(Hangouts) گوگل است که از طریق آن شما بتوانید با گوشی خود تماس بگیرید. توجه کنید که این حالت برای مواردیکه شما شماره تلفن همراه خود را به خاطر ندارید یا حالت مشابه که مستقیما نمی خواهید با گوشی تماس بگیرید، کاربرد دارد.

گزینه چهارم خارج شدن یا حذف حساب کاربری گوگل(Sign out on your phone) در دستگاه/گوشی اندروید شماست که به شما این امکان را می دهد که از حساب گوگل/جیمیل خود در دستگاه اندروید از راه دور خارج شوید. البته این حالت تنها شما را از حساب خارج می کند و شما همچنان امکان تماس، مکان یابی، قفل کردن یا حذف اطلاعات گوشی هوشمند اندروید خود را دارید.

گزینه پنجم(Reach out your carrier) امکان دسترسی به اپراتور سیمکارت شما را میسر می سازد تا از این طریق شما سیمکارت خود را غیرفعال کرده(بسوزانید) شماره جدید گرفته و تماس ها با آن شماره را به سیمکارت جدید منتقل کنید. البته این گزینه شاید در این چندان کاربرد نداشته باشد زیراکه شما به راحتی می توانید با مراجعه به یکی از دفاتر سیمکارت خود را فعال کنید.ضمن اینکه اساسا این گزینه برای اپراتورهای تلفن همراه ایرانی فعال نمی باشد.

گزینه(Consider erasing your device) ششم استفاده از حساب گوگل به منظور حذف اطلاعات شماست. با این کار البته شما کل اطلاعات حساب گوگل شما حذف و پاک می شود و دیگر شما امکان دسترسی به آنها را نخواهید داشت.

نکته مهم درخصوص کلیه موارد فوق برای دسترسی، کنترل، حذف حساب یا پاک کردن اطلاعات حساب گوگل/جیمیل از راه دور این است که چون کلیه این کارها از طریق اینترنت انجام می شود، باید گوشی(گمشده یا سرقت شده) شما به اینترنت متصل باشد. البته اگر در همان لحظه ای که شما یکی از گزینه ها و اقدامات فوق را انجام می دهید، گوشی به اینترنت متصل نباشد، در هر زمان که کسی که گوشی شما در دستش است به اینترنت متصل شوید آن گزینه و اقدامی که شما از گوگل برای کنترل یا حذف حساب کاربری گوگل خود خواسته اید، انجام می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 78
تعداد کل آرا: 1127
تعداد کل بازدیدها: 150039


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)