چگونه حرفه ای و صحیح کباب کوبیده درست کنیم؟

چگونه حرفه ای و صحیح کباب کوبیده درست کنیم؟

کباب کوبیده یکی از غذاهای سنتی و لذیذ ایرانی است که بسیاری از ما نحوه درست کردن آن را می دانیم،‌ اما آماده کردن و کباب کردن کباب کوبیده بطور حرفه ای و صحیح که هم مزه ای لذیذ و هم ظاهری زیبا داشته باشد،‌ نیازمند تکنیک ها و تجارب خاصی است که در این نوشته به آنها اشاره می شود.

مواد لازم برای تهیه صحیح کباب کوبیده خوب برای ۴ نفر

گوشت ران گاو ۲۵۰ گرم،‌ قلوه گاه گاو ۳۰۰ گرم،‌ دنبه گوسفند ۲۵۰ گرم،‌ پیاز ۲۵۰ گرم،‌ زعفران نصف قاشق چایخوری،‌ نمک و فلفل به اندازه طبع و سلیقه تان.

مراحل تهیه گوشت کباب کوبیده(مایه کباب کوبیده)

برای تهیه کباب کوبیده و آماده کردن گوشت کباب کوبیده باید مراحل زیر انجام شود:

ابتدا پیازها را کاملا رنده کرده یا با چرخ گوشت خرد می کنیم. روی پیازها نمک می پاشیم و ۴ ساعت داخل یخچال قرار می دهیم،‌ سپس آب پیاز را گرفته و داخل ظرفی می ریزیم.

در مرحله بعد گوشت ران،‌ قلوه گاه و دنبه را چرخ کرده،‌ نمک زده،‌ پیازهای رنده شده که آب شان گرفته شده است را به آن اضافه کرده و ۱۰ دقیقه خوب ورز می دهیم. این مخلوط گوشت و پیاز را به مدت تقریبا یک ساعت در یخچال قرار می دهیم. سپس به آنها نمک،‌ فلفل و زعفران اضافه می کنیم،‌ باهم چرخ کرده و خوب ورز می دهیم تا گوشت حالت چسبندگی پیدا کند.

حال نوبت به سیخ کشیدن گوشت است. برای به سیخ کشیدن گوشت کباب کوبیده ابتدا مقداری آب سرد در ظرفی ریخته(ترجیحا یک کاسه بزرگ) و در کنار دست تان قرار دهید. پیش از برداشتن مایه کباب کوبیده(گوشت کوبیده) دست تان را به آب مرطوب کنید. به اندازه یک مشت متوسط از گوشت کباب کوبیده برداشته و شروع به سیخ کردن گوشت کوبیده کنید بطوریکه گوشت از اطراف سیخ را بپوشاند. بعد با قراردادن سیخ در بین دو انگشتتان سعی کنید ابتدا و انتهای گوشت روی سیخ را به سیخ بچسبانید. در نهایت نیز تمام سیخ ها را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید.

چگونه حرفه ای و صحیح کباب کوبیده درست کنیم؟

درست کردن و کباب کردن کباب کوبیده

برای کباب کردن کباب کوبیده شما باید سیخ های گوشت کوبیده که حدود یک ساعت در یخچال گذاشتید را روی منقلی که آتش آرام و ملایمی دارد،‌ قرار داده و بطور یکنواخت و آرام باد بزنید تا گوشت کوبیده خودش را بگیرد. بعد از اینکه گوشت کوبیده خودش را گرفت دیگر نیازی به باز زدن نیست. در حین کباب شدن کباب کوبیده ها چند بار آنها را از روی منقل برداشته لای یک تکه نان قرار دهید یا به هم بزنید تا چربی آنها گرفته شود.

برای باد زدن کباب ها می توانید از یک باد بزن(یا اگر در دسترس نیست یک تکه مقوا/کارتن محکم) یا پنکه استفاده کنید- البته فراموش نشود که هنگام طبخ کباب ها حتما پنکه باید در دور آرام و کند کار کند که در غیر اینصورت آتش گر گرفته و زیاد می شود و کباب کوبیده ها را می سوزاند.

همچنین می توانید به جای منقل از کباب پز یا فر اجاق گاز برای طبخ کباب کوبیده استفاده کنید. برای درست کردن کباب کوبیده با فر،‌ کمی آب درون سینی فر ریخته، سیخ های کباب را داخل سینی فر بچینید، سینی را در وسط فر قرار داده و درجه حرارت فر را در حد متوسط تنظیم کرده و منتظر بمانید تا آب درون سینی فر تقریبا تمام شود. در این مدت سعی کنید حداقل یکبار سیخ های کباب کوبیده را در سینی پشت و رو کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)