چگونه حافظه مان را تقویت کنیم | توصیه های مهم برای تقویت حافظه

چگونه حافظه مان را تقویت کنیم |  توصیه های مهم برای تقویت حافظه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/26

با گذشت زمان و بالا رفتن سن انسان، حافظه هم روز به روز ضعیف می شود و انسان در بسیاری از موارد با مشکل فراموشی و غیره درگیر می شود. برای تقویت حافظه و پیشگیری از ضعیف شدن آن راه حل های مختلفی وجود دارد، که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

برای تقویت حافظه، چه کار می توان کرد و چرا حافظه ما ضعیف می شود؟ و یا اینکه چرا به مرور زمان دقت و تمرکز ما کمتر می گردد؟ برای پیشگیری از این مشکلات چکار می توان کرد؟ برای پیشگیری از همه این مشکلات مطالب زیر را با دقت بخوانید.

1- اگر در شما این گونه حالات وجود دارد، ابتدا آزمایش خون دهید، بهتر می باشد، چرا که، کمبود خون (کم خونی) این گونه شرایط و اختلالات را به وجود می آورد. اگر کم خونی دارید، به مقدار یک کیلوگرم چغندر را درون یک کیلوگرم عسل خرد کنید و آن را به هم بزنید. یک هفته صبر کنید و سپس آن را صاف کرده و هر روز سه بار قبل از غذا، به مقدار 2 قاشق غذاخوری از آن میل کنید.

2- غذا خوردن بیش از اندازه سبب کاهش جریان خون در مغز می شود. لذا پیش از این که گرسنه شوید غذا نخورید و قبل از آن که سیر شوید، از غذا خوردن دست بردارید. همچنین روزه گرفتن در طول هفته به مدت دو روز، برای تغذیه مغز بسیار مفید است.

3- استفاده از آب هویج برای تقویت مغز و حافظه موثر است. روزانه به مقدار دو لیوان آب هویج بنوشید چرا که سبب تقویت حافظه می شود.

4- شربت عسل بخورید، شربت عسل را می توانید، روزانه دو بار به مقدار یک قاشق غذاخوری با یک لیوان آب مخلوط کرده و بنوشید.

5- حضرت علی (ع) در رابطه با تقویت حافظه توصیه مهمی دارند، مطابق توصیه های آن حضرت، به مقدار یک گرم زعفران را با نصف لیوان آب گرم (نه آب جوش) مخلوط کنید و دو ساعت صبر نماید. سپس به لیوان شیر اضافه کنید، تا لیوان پر شود و آن را صبح ها، به محض اینکه از خواب بیدار می شوید، بنوشید و زعفران های آن را هم بخورید. نیم ساعت بعد از نوشیدن می توانید، صبحانه بخورید.

6- معجون حافظه درست کنید، برای درست کردن معجون حافظه به روش زیر عمل نماید:

زنجبیل 40 گرم، 40 گرم جینکو (ginkgo biloba)، 40 گرم پودر گل، 40 گرم تلخ بیان ژاپنی، 40 گرم ریشه جینسنگ و یک کیلوگرم عسل، نیاز است.

لازم است که گل ها و گیاهان خشک شده باشد و به شکل پودر در آیند و با عسل مخلوط شده و به خوبی به هم زده شوند.

بزرگ سالان روزانه سه دفعه قبل از غذا خوردن به مقدار یک قاشق چای خوری از آن میل نمایند و کودکان به میزان نصف قاشق چای خوری از آن میل کنند.

لازم به ذکر است که، این مخلوط برای کسانی که خود را برای امتحان آماده می کنند، بسیار مفید است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277066

نظرات کاربران

*