چگونه جذاب باشیم؟

چگونه جذاب باشیم؟

جذاب و مورد توجه بودن برای همه افراد اعم از زن یا مرد و در همه جوامع بسیار اهمیت دارد. اما اینکه چگونه جذاب باشیم و به ما توجه و احترام گذاشته شود خود جای سوال دارد که در اینجا سعی می شود نکاتی در خصوص چگونه جذاب بودن و چگونه جذاب شدن توضیح داده شوند.

جذاب شدن و جذاب بودن برای هر فرد را می توان در دو بعد تعریف کرد. یک جنبه ظاهری است که از لحاظ ظاهر فرد باید جذاب باشد و جنبه دیگر بعد باطنی هر فرد است که براساس خصوصیات اخلاقی او جذابیت می یابد.

جذاب بودن از لحاظ ظاهر فردی

از لحاظ ظاهری می توان با در نظر گرفتن نکات زیر جذاب شد.

سعی کنید که بهداشت فردی را رعایت نمایید. یعنی حتی الامکان هر روز حمام کنید، از عطر خوشبو استفاده کنید، لباس های خود را مرتب شسته و در طول هفته عوض کنید(چون معمولا بوی بد عرق می گیرند) و همچنین دیگر نکات بهداشت فردی که از لحاظ عرف یک جامعه هنجار و معمول تلقی می شوند را رعایت نمایید. برای مثال مسواک زدن، استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی در حد عرف و معمول جامعه مانند کرم زدن را نیز در دستور زندگی روزمره خود قرار دهید.

سعی کنید حتی الامکان لباس های مرتب، اطو شده و نو بپوشید. در این میان تمیز و اطو شده بودن لباس بسیار اهمیت دارد یعنی گرچه ممکن است لباس شما نو نباشد اما اگر مشکلی نداشته باشد(مثلا پاره نباشد) اما تمیز، شسته شده و خوشبو باشد ظاهر شما را زیبا و جذاب کرده و به شما جلوه خاصی می بخشد. توصیه می شود حداقل هر هفته لباس های خود را عوض کنید یعنی سعی کنید چند دست لباس داشته باشید تا تنوع در لباس هایتان ایجاد شود و در نظر دیگران جذاب شوید.

نکته دیگر از لحاظ ظاهر بدن شماست. توجه کنید که بدن ورزشی داشتن هم از دیدگاه مردان و هم زنان سبب جذاب شدن فرد برای طرف مقابل می شود. بنابراین سعی کنید که بدنی ورزیده و سالم داشته باشید که این مهم از طریق رژیم غذایی صحیح و ورزش مناسب و مستمر بدست می آید.

از لحاظ زبان بدن نیز سعی کنید که همیشه لبخند به لب داشته باشید. لحن صدای خود را کنترل کنید یعنی نه زیاد بلند و نه زیاد آهسته(در حالت معمول) صحبت نمایید.

جذاب شدن از لحاظ باطنی و اخلاق فردی

به منظور اینکه از لحاظ باطنی و نحوه برخورد و اخلاقیات در نظر دیگران جذاب باشید باید موارد زیر را رعایت نمایید:

سعی کنید که همیشه با اخلاقی خوش، با لبخند و متانت با دیگران معاشرت، گفتگو یا مذاکره نمایید.

بذله گویی و شوخی کردن را به میزان لازم در معاشرت های خود بکار بگیرید. توجه کنید که شوخی بیش از حد و نسنجیده می تواند تاثیر معکوس داشته باشد و جذابیت شما را کم کند. بنابراین باید شوخی ها و مزاح های شما با اطرافیانتان سنجیده و به موقع باشد.

سعی کنید که در هنگام صحبت کردن از واژه های نامناسب استفاده نکنید. ضمن اینکه در هر جامعه ای استفاده از لحنی احترام آمیز و استفاده از کلمات فاخر برای افراد آن جامعه جذاب و دلنشین است. به بیان ساده سعی کنید که منش و سبک رفتارتان کاملا احترام آمیز و با وقار و متانت باشد که این در گفتار و رفتار شما نمود می یابد. یعنی اگر بر عصبانیت های خود در برخی مواقع که شرایط نامناسب است فائق آیید دیگر از کلمات نامناسب استفاده نکرده و لحن شما بسیار احترام آمیز خواهد بود که این حالت برای دیگران جذاب خواهد بود.

در معاشرت با دیگران سعی کنید آداب رسمی و عرفی معاشرت را رعایت کنید. برای مثال معمولا دست دادن در هنگام معاشرت در بسیاری از جوامع یک عرف و نشانه احترام برای طرفین است.

در نهایت ذکر این نکته مهم است که در همه جوامع تعهد و پایبندی به اصول اخلاقی و وفاداری به قول و قراردادها نشانه وقار و جذاب بودن یک فرد است. برای مثال اگر شما سر ساعت معینی با فردی قرار ملاقات می گذارید اگر دیر به قرار خود برسید قطعا نشانه بی تعهد بودن شما و عدم جذابیت شماست. همین حالت درخصوص قراردادها و تعهد به انجام کلیه مفاد آن صدق می کند که نشانه محترم بودن ومتعهد بودن شما و یکی از مصادیق جذاب بودن شما می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 197
تعداد کل آرا: 2660
تعداد کل بازدیدها: 679739


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)