چگونه تم سیاه ویندوز 10 را فعال کنیم

چگونه تم سیاه ویندوز 10 را فعال کنیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1395/05/25

در نسخه های پیشین ویندوز 10، تم سیاه برای کاربران قابل انتخاب بوده است تا آنکه مایکروسافت به دلایلی نامعلوم، موقتاً آن را از دسترس خارج کرد.

اکنون در اینجا می خواهیم، این تم را مجدداً فعال کنیم. با ما همراه باشید.

چگونه تم سیاه ویندوز 10 را فعال کنیم؟

مایکروسافت در طراحی ویندوز 10 سعی کرده تا در کنار سرعت و کارایی بالا، زیبایی و سادگی خاصی را نیز به این سیستم عامل ببخشد که به خوبی نیز در این کار موفق شده؛ ویندوز 10 با طراحی تمیز و روان خود توانست به سرعت جای ویندوز 8 را گرفته و به نسخه ی محبوب کاربران تبدیل شود. با وجود این، ما فکر می کنیم که ویندوز 10 هنوز جای بهبود دارد و می توان ظاهر آن را بهتر کرد. به همین دلیل، در این مقاله می خواهیم نحوه ی فعال سازی تم یا پوسته ی مشکی برای ویندوز 10 را مرور کنیم.

همانطور که می دانید، سلایق و علاقه مندی های کاربران کامپیوتری بسیار متفاوت است و هر فردی در انتخاب تم و رنگ برنامه های خود ممکن است متفاوت عمل کند، اما رنگی که همواره در میان کاربران محبوب بوده، رنگ مشکی یا سیاه است. این رنگ می تواند ظاهری شیک و دلنشین به برنامه ها ببخشد و چشمان کاربر را نیز اذیت نمی کند.

اگر در بخش تنظیمات شخصی سازی یا Personalization ویندوز 10 گشتی زده باشید، متوجه خواهید شد که این ویندوز به طور پیش فرض از رنگ مشکی به عنوان تم کلی سیستم عامل پشتیبانی نمی کند. اما اوضاع همواره اینگونه نبوده و در نسخه های پیشین ویندوز 10، تم سیاه برای کاربران قابل انتخاب بوده است تا آنکه مایکروسافت به دلایلی نامعلوم، موقتاً آن را از دسترس خارج کرد.

اکنون در اینجا می خواهیم، این تم را مجدداً فعال کنیم. با ما همراه باشید.

برای فعالسازی تم سیاه ویندوز 10، از بخشی قدرتمند در ویندوز به نام Windows PowerShell استفاده می کنیم که یکی از ابزارهای قدرتمند برای ایجاد تغییرات در ویندوز، عیب یابی و تعمیرات است. این ابزار به طور پیش فرض توسط مایکروسافت در ویندوز تعبیه شده و نیازی به نصب برنامه های جداگانه نیست.

برای تغییر تم ویندوز 10 به رنگ مشکی، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا باید پنجره ی Run را اجرا کنید. برای این کار، کلیدهای Windows + R را به صورت همزمان فشار دهید یا آنکه در استارت منو، عبارت "Run" را جستجو کرده و آن را اجرا کنید. سپس در داخل کادر پنجره ی Run، عبارت "powershell" را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید. پس از اینکار، پنجره ی Windows PowerShell برای شما باز خواهد شد. اکون عبارت زیر را کپی کرده و در درون PowerShell پِیست کنید و سپس Enter را فشار دهید:

New-ItemProperty -Path HKCU:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize -Name AppsUseLightTheme -Value 0

تبریک! ویندوز 10 شما با تم سیاه فعال شد.

 

برای آنکه تغییرات اعمال شده را مشاهده کنید، می توانید صفحه ی تنظیمات ویندوز 10 یا Settings را باز کنید تا تم سیاه جدید را ببینید.

اگر در هر زمان خواستید که به حالت قبلی و تم عادی ویندوز باز گردید، فقط کافیست که همانند مراحل بالا، PowerShell را اجرا کرده و عبارت زیر را در آن پِیست کنید، سپس کلید Enter را فشار دهید:

Remove-ItemProperty -Path HKCU:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize -Name AppsUseLightTheme

بدین ترتیب، ویندوز شما به حالت قبلی و تم پیش فرض (سفید) باز می گردد.

جهت یادآوری باید گفت که ویندوز 10 در ابتدا از تم سیاه پشتیبانی می کرده اما موقتاً توسط مایکروسافت از دسترس کاربران خارج شد و با استفاده از این روش، شما می توانید این تم پنهان در ویندوز 10 را به دلخواه فعال کنید. در این پروسه، هیچگونه تغییرات اضافی در هسته ی اصلی ویندوز و یا بخش های دیگر ایجاد نمی شود، پس خیالتان بابت استفاده از این فرمان ها آسوده باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 11
تعداد کل نظرات : 6
تعداد کل آرا: 140
تعداد کل بازدیدها: 29734

نظرات کاربران

*