چگونه تماس صوتی LTE یا VoLTE برقرار کنیم؟ فعالسازی VoLTE در گوشی های هوشمند

چگونه تماس صوتی LTE یا VoLTE برقرار کنیم؟ فعالسازی VoLTE در گوشی های هوشمند

در مقاله ..... درخصوص VoLTE و اینکه تماس صوتی بر بستر فناوری نسل چهارم چیست، توضیح داده شد. در این مقاله سعی می شود توضیح داده شود که چگونه می توان تماس صوتی VoLTE برقرار کرد و VoLTE را در تلفن هوشمند/گوشی خود برقرار و فعال کنیم.

در حال حاضر اپراتورهای همراه اول و ایرانسل امکان تماس صوتی بر بستر فناوری نسل چهارم VoLTE را فراهم کرده اند. به منظور استفاده از VoLTE شما می بایست تلفن هوشمند/گوشی که امکان استفاده از VoLTE را دارند داشته باشید. به منظور اینکه بدانید آیا گوشی تلفن هوشمند شما قابلیت تماس صوتی بر بستر فناوری نسل چهارم VoLTE را دارد یا نه می توانید به دفترچه راهنما که مشخصات گوشی را نوشته مراجعه کرده یا در قسمت تنظیمات تلفن هوشمند خود و در قسمت شبکه های موبایل(Mobile Networks) به دنبال عبارت VoLTE یا Enable 4G باشید.

یادآور می شوم که همه تلفن های هوشمند/گوشی هایی که از فناوری نسل چهارم(4G) یا LTE پشتیبانی می کنند قابلیت VoLTE ندارند. یعنی این گوشی ها تنها دیتا نسل چهارم(4g/LTE) را پشتیبانی می کنند و تماس صوتی بر بستر نسل چهارم VoLTE را ندارند و اگر گوشی تلفن هوشمند قابلیت تماس صوتی نسل چهارم VoLTE را داشته باشد به عنوان یک گزینه جداگانه در قسمت تنظیمات و تب شبکه های موبایل وجود دارد که می توانید این گزینه را فعال و غیر فعال نمایید.  گوشی های تلفن همراه P۱۰ Huawei ، Samsung S۷ ، Samsung S۷ edge ، Samsung S۸ و Samsung S۸+ اولین مدل های تلفن همراه با قابلیت VoLTE  هستند که البته مدل های جدید تلفن های هوشمند دیگر برندهای تلفن هوشمند نیز به قابلیت تماس صوتی و انتقال صدا بر بستر LTE مجهز خواهند شد. اما تقریبا می توان گفت که اکثر تلفن های هوشمند برندهای معروف که در سالهای گذشته عرضه شدند این قابلیت را ندارند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 186
تعداد کل آرا: 2653
تعداد کل بازدیدها: 673670


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)