چگونه تشخیص دهیم که گوشی ما اصل است یا تقلبی؟ تشخیص گوشی اصل و تقلبی چگونه است؟ ماجرای رجیستری؟

چگونه تشخیص دهیم که گوشی ما اصل است یا تقلبی؟ تشخیص گوشی اصل و تقلبی چگونه است؟ ماجرای رجیستری؟

چندی پیش وزیر جوان ارتباطات ایران در ورد رجیستری موبایل گفت که این روش هم راه مقابله با قاچاق را می‌بندد و هم منجر به کاهش قیمت گوشی همراه آن در بازار می‌شود. داستان رجیستری موبایل در ایران طولانی است. در چند سال اخیر طرح رجیستری و تلاش‌های گذشته اما به بن بست خوردند و نتوانستند موفقیت های پیش بینی شده را بدست آوردند.

اما با روی کار آمدن وزیر جدید محمدجواد آذری قمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت روحانی، از تلاش مجدد برای ثبت همه تلفن‌های همراه در ایران خبر می‌دهد. قرار بود که طرح رجیسترس از 28 مهر ماه آغاز به کار کند که هنوز خبری از اجرایی شدن تمانم عیار آن وجود ندارد. رجیستری، روشی که اگر وزیر ارتباطلات به همراه مدیران و معاونان کارآمد خود بتوانند اجرایی کنند نام خود را در این صنعت ماندگار خواهند نمود.

 

چرا طرح رجیستری باید اجرا شود؟

قاچاق موبایل
یکی از علت هایی که طرح رجیسرتی باید در ایران به حالت احرا دربیاید واردات و عرضه غیرقانونی تلفن‌های همراه بوده که برای عاملان آن سودی کلان به همراه دارد. برخی از کارشناسان حتی معتقدند که ۹۰ درصد تلفن‌های همراه موجود در بازار ایران، از مسیر قاچاق به دست مصرف کننده رسیده‌اند.
اما داستان قاچچاق گوشی تنها مربوط به عوامل امنیتی و پلیس نمی شود و دولت باید در داخل ایران طرحی را پایه ریزی می نمود که بتواند عاملین گوشی همراه را در ایران زمین گیر کند. طرح رجیستری می تواند همین فرشته نجات باشد.

امروز 29 مهمر ماه معاون فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از قطعی بودن آغاز طرح رجیستری گوشی موبایل از امروز خبر داد و گفت: از دوم یا سوم آبان مدل‌هایی از گوشی ممنوعه اعلام خواهند شد.
اما طرح رجیستری چگونه می تواند به اقتصاد کشور کمک نموده و جلوی میلیاردها دلار ضرر را بگیرد. با اجرای طرح رجیستری موبایل از صدها میلیون‌دلار ضرر سالانه به اقتصاد ایران جلوگیری می‌شود. برای اینکه درباره این موضوع بیشتربدانید، حتما این ویدیو را تماشاکنید

دوستان عزیزی که می خواهند بر روی گوشی خود طرح رجیستری را اجرایی کنند باید بدانند که دولت شرایطی را برای ملت ایران فراهم نموده است که بتوانند به صورت رایگان این طرح را اجرایی کنند. گاربران بدانند که به هیچ عنوان برای ثبت گوشی در طرح رجیستری هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. رئیس سازمان تنظیم مقررات رادیویی در این ارتباط گفت که در صورت تخلف می توانند مشتریان به گرفتن حق الزحمه اعتراض کنند.
هیچ فروشنده گوشی ای حق دریافت هزینه اضافی بابت رجیستری را ندارد. با آغاز طرح رجیستری گوشی موبایل از امروز، اگرچه تنها پایش گوشی‌ها انجام می‌شود و در فاز نخست گوشی‌هایی که پیش از این در شبکه فعال شده‌اند مشکلی نخواهند داشت، اما لازم است کاربران گوشی‌های کارنکرده خود را تا پیش از آغاز فاز دوم در روزهای آینده فعال کنند

در ادامه به این موضوع می پردازیم که تشخیص دهیم که گوشی ما اصل است یا تقلبی؟ تشخیص گوشی اصل و تقلبی چگونه است؟ در این مقاله به مراحل تشخیص گوشی اصل و تقلبی می پردازیم.

اگر می خواهید بدانید که گوشی شما به صورت قاچاق وارد کشور شده است یا قانونی، اقدامات زیر را انجام دهید:

مرحله اول: بر روی شماره گیر گوشی همراه خود عدد #06#* را شماره گیری کنید تا کد 15 رقمی گوشی تلفن همراه مخصوص خود (IMEI) را دریافت کنید. در این قسمت به شما دو عدد داده می شود که می توانید هر دو را یادداشت کنید.

مرحله دوم: کد پانزده رقمی که در قسمت قبلی به شما داده شد را (IMEI) به سامانه پیامکی 30008887 ارسال کنید یا در لینک زیر آن را وارد کنید.

https://epl.irica.ir/ImeiInfoView?0

مرحله سوم: پیامی در رابطه با ثبت یا عدم ثبت شناسه استعلام شده از پنجره واحد تجاری گمرک برای شما ارسال می‌شود که کد شناسه گوشی شما در گمرک ثبت شده است یا خیر. در صورتی که ثبت نشده گوشی شما به صورت قاچاق وارد کشور شده است.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.8
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 148
تعداد کل نظرات : 8
تعداد کل آرا: 158
تعداد کل بازدیدها: 52457


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)