چگونه تروریست انتحاری را تشخیص دهیم و در هنگام وقوع حمله ی تروریستی چه کار کنیم؟

چگونه تروریست انتحاری را تشخیص دهیم و در هنگام وقوع حمله ی تروریستی چه کار کنیم؟

امروزه وقوع حملات تروریستی بویژه حملات تروریستی انتحاری در سراسر دنیا و بطور خاص مناطق پرجمعیت و مهم بسیار زیاد شده است. در این مطالب قصد داریم در به چند نکته ی امنیتی  که باید در مواجهه و مقابله با حمله ی تروریستی(Terrorist attack) و انتحاری(suicide bomber) و پیشگیری از آسیب دیدن ناشی از این حملات تروریستی به آن ها دقت کنید بپردازیم.

چگونه تروریست انتحاری را تشخیص دهیم؟

معمولا فردی که می خواهد حمله ی تروریستی و انتحاری انجام بدهد دارای این ویژگی ها است:

  • به طور معمول تنها است. دائما دور و بر را نگاه می کند و می جوید و نگاهش را از مردم می دزد و معمولا در حال زمزمه چیزی می باشد
  • تروریست انتحاری دائما در حال بررسی هدف مورد نظر می باشد، فردی است که دوربین ها ی امنیتی و ساختمان های مهم را دائم زیر نظر دارد.
  • لباس بسته و گشاد پوشیده. بیش از حد لباس پوشیده و چیزی را می خواهد پنهان کند.
  • سیم از زیر لباس او نمایان است یا بیرون زده
  • روی کمر یا شکم او برآمده است و سفت به نظر می رسد
  • دستانش را برای منفجر کردن کمربند انفجار مشت کرده و یا مشت کرده در جیبش گذاشته

در صورت مشاهده تروریست انتحاری چه کار کنیم؟

در صورتی که با یک حمله کننده و تروریست انتحاری مواجه شدید. خونسردی خود را حفظ کنید. با او درگیر نشوید و به بقیه هشدار بدهید.

فورا با پلیس 110 یا ستاد خبری وزارت اطلاعات با شماره ی 113 تماس بگیرید و محل دقیق و مشخصات دقیق فرد تروریست را اطلاع دهید.

در هنگام وقوع حمله ی تروریستی و انتحاری چه کار کنیم؟

اقداماتی که در بالا اشاره شد مربوط به قبل از حمله بود اما اکنون می خواهیم بدانیم در صورت وقوع حمله ی انتحاری و تروریستی چه کار کنیم.

  • باید سریع واکنش نشان بدهید. بسیاری از افراد در هنگامی که صدای تیر می شوند، در ابتدا تصور می کنند این صدا مربوط به صدای خالی کردن تیر آهن یا ترقه می باشد. اما نه این روز ها باید هوشیار تر از این حرف ها بود. به محض شنیدن صدای غیرعادی، هوشیار باشید تا بتوانید، عکس العمل به موقع نشان دهید.
  • به مردم کمک کنید و هشدار بدهید. در صورت وقوع حمله باید به افراد ضعیف تر مثل کودکان و افراد سالخورده کمک کنید و به همه هشدار دهید که آرام باشند و آن ها را از صحنه دور کنید.
  • از مهلکه دور شوید. به هیچ وجه به فکر درگیری با مهاجم انتحاری نباشید و هر چه سریع تر خودتان و سایرین را از تیررس خارج کنید.
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 15

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)