چگونه بوی بد پا را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد پا را از بین ببریم؟

بوی بد پا، مشکل خیلی از مردم می باشد، که از آن دچار ناراحتی و اذیت می شوند، حتی موجب اذیت اطرافیان نیز می باشد، این مشکل اگر چه آنقدر مهم نیست ولی مشکلی نا امید کننده است که فرد دوست دارد، آن را از بین ببرد. برای از بین بردن بوی بد پا روش های مختلفی وجود دارد، یکی از روش های ساده را در این مطلب خدمتتان معرفی می کنیم.

بوی بد پا، یکی از آزاد دهنده ترین بوها می باشد، که هم موجب ناراحتی خود فرد است و هم موجب آزار و اذیت دیگران می شود. که می تواند تاثیرات منفی بر روی زندگی افراد بگذارد، اما با تمام بدی ان، چیز مهمی نیست و مشکلی جدی بحساب نمی آید. اما یک مشکا ناامیده کننده است مخصوصا برای کسانی که مدت زیادی قدم می زنند و معمولا مدت طولانی کفش می پوشند.

خوشبختانه با اقدامات ساده می توان بوی بد پا را برطرف کرد. بوی بد پا می تواند از پا و یا از کفش باشد. که با روش زیر می توان ان را از بین برد.

قبل از اینکه بخواهید کفش را بخرید آن را بو کنید، کفش هایی که از مواد مصنوعی ساخته شده اند، بوی ناخوش آیندی دارند، برای اینکه از بوی بد این کفش ها رهایی پیدا کنید باید از جوش شیرین استفاده کنید. اگر در خانه جوش شیرین ندارید، از پودر بچه، آرد، زغال سوخته شده، و حتی از نمک دریایی می توانید استفاده کنید.

اما در برخی از موارد علت بوی بد پا، کفش نیست بلکه پا می باشد، که دلیل آن, پرکاری غدد عرق می باشد. اگر علت بوی بد پا, از خود پا باشد و ربطی به کفش نداشته باشد، باید در طول روز بتوانید رگ های پا را که بر امده شده اند را مشاهده کنید. پا ها عرق می کند، و عرقی که از پوست خارج می شود در کفش هم نفوذ می کند.

شوستن پا در وان حمام می تواند راه رهایی از بوی بد پا باشد، در این زمان به اب داخل وان چای تازه دم اضافه کنید، و پای های خود را به مدت 5 الی 10 دقیقه در این آب نگهدارید.

از داروخانه ها هم می توانید داروهایی از بین برنده بوی بد پا را پیدا کنید.

پیشنهاد دیگر این می باشد که، به پاهای خود حنا بگذارید، این مانع از عرق کردن پا می شود.

گاهی اوقات کفش هایمان به دلیل عرق کردن پا، بوی ناخوشایندی دارد و جایگاهی برای رشد قارچ ها و باکتری هاست، با کمی توجه در انتخاب کفش و مراقبت از پا می توان بوی بد پا را از بین برد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 410
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)