چگونه بوی بد دهان را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد دهان را از بین ببریم؟

مراجعه  مداوم به دندان پزشک و رعایت به موقع و مناسب بهداشت دهان می توانند از عوامل موثر در سلامت دهان شما باشند. اما روش های دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان مشکل بوی بد دهان و تنفس بد بو را حل کرد. در این مقاله سعی دارین به بحث درمان خانگی و قطعی بوی بد دهان بپردازیم. با ما همراه باشید.

چند روش که با استفاده از آن ها می توان بوی بد دهان را از بین برد:

نوشیدن آب

آب نوشیدن یکی از آسان ترین راه هایی است که با استفاده از ان می توان بوی بد دهان را از بین برد. زمانی که دهان شما رطوبت کافی برای تولید بزاق نداشته باشد، باکتری ها به راحتی رشد می کنند.چگونه بوی بد دهان را از بین ببریم؟

مسواک زدن و نخ دندان

مسواک زدن روزانه به همراه نخ دندان، موثر ترین روش برای مقابله و جلوگیری از بوی بد دهان و تنفس بد بو می باشد. اگر مسواک و نخ دندان روز مره نداشته باشید، مواد غذایی در دهان شما باقی می مانند و بوی بد تولید می کنند. امروزه استفاده از نخ دندان به عنوان یک جزء جدایی ناپذیر بهداشت دهان به حساب می آید. طبق توصیه انجمن دندان پزشکان آمریکا، در روز حداقل یک بار باید از نخ دندان استفاده کردچگونه بوی بد دهان را از بین ببریم؟

زبان خود را تمیز نگه دارید

تمیز نگه داشتن زبان از عوامل موثر در کاهش تولید ترکیباتی که باعث تنفس بد بو می شوند، به حساب می آید. این ترکیبات زمانی که باکتری ها و آمینو اسید ها با هم ترکیب می شوند در زبان و دهان شما شکل می گیرند. بنابراین تمیز کردن زبان به شکل مناسب باعث جلوگیری از بوی بد دهان می شود.

چگونه بوی بد دهان را از بین ببریم؟

تغذیه سالم

این تفکر بسیار مرسوم می باشد که مواد غذایی مانند پیاز و سیر می توانند باعث بوی بد دهان شوند. این مواد زمانی که قورت داده می شوند و سپس بوی آن ها توسط ریه ها بیرون می آید، باعث تنفس بد بو می شوند. اما پرهیز از مواد غذایی اسیدی مانند سرکه و قند موجود در میوه ها نیز می تواند منجر به کاهش بوی بد دهان شود.

به جای این مواد می توانید از مواد غذایی استفاده کنید که باعث ناراحتی معده و تولید باکتری نمی شود. شما باید دریافت مواد قندی خود را کاهش دهید و از موادی استفادی کنید که باعث افزایش ترشح بزاق می شود.

این مواد غذایی مفید شامل:

  • غلات مانند برنج برشته
  • سبزیجات
  • میوه های مختلف و متنوع

پروتئین مانند ماهی، حبوبات و آجیلچگونه بوی بد دهان را از بین ببریم؟

استفاده از دهان شوی

بعد از هر وعده غذایی از دهان شویه استفاده کنید. این کار می تواند بسیار موثر در جلوگیری از تنفس بد بو باشد. استفاده از دهان شویه به تنهایی نمی تواند به تنهایی روش مفیدی برای درمان قطعی بوی بد دهان باشد اما اگر با مسواک زدن و نخ دندان روزانه همراه شود، می تواند بسیار موثر باشد.چگونه بوی بد دهان را از بین ببریم؟

از درمان های سنتی استفاده کنید

روش های سنتی سال های بسیار زیادی است که در این زمینه جوابگو بوده اند. استفاده از رازیانه در بسیاری از فرهنگ ها مرسوم بوده و می تواند باعث خوشبو شدن دهان شود.

بوی خوش دهان به معنی بهداشت مناسب دهان شما است و بهداشت دهان می تواند نمودی از سلامتی کلی شما باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 591
تعداد کل نظرات : 419
تعداد کل آرا: 2927
تعداد کل بازدیدها: 272629


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)