چگونه بوی بد داخل ماشین را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد داخل ماشین را از بین ببریم؟

بوی بد ماشین، برای همه ی افراد آزار دهنده است. به دلیل اینکه فضای ماشین، یک فضای بسته است، این بو می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. بوی بد ماشین می تواند عوامل بسیاری داشته باشد از جمله بوی بد شیر، بوی بد سیگار، بوی بد سیگار و... در این مطلب سعی داریم نحوه ی از بین بردن این بوهای ناخوشایند را به شما توضیح دهیم.

مراحلی که برای از بین بردن بوی بد داخل ماشین باید طی شود به شکل زیر است:

تشخیص منبع بو

به دلیل این که بوی بد ماشین ممکن است عوامل مختلفی داشته باشد، بهتر است ابتدا عامل ایجاد بوی بد را پیدا کگنید تا بعدا بتوانید، متناسب با آن از یک روش برای برطرف کردن بوی ماشین، استفاده کنید. برخی از عوامل اصلی ایجاد بوی بد در ماشین، خوراکی ها، نوشیدنی ها و سیگار ی باشند.

ماشین را تمییز کنید.

ماشین را تمییز کنید و تمام آشغال ها و زباله هایی که در ماشین ریخته است را دور بریزید. دقت کنید که بین درزهایی که ممکن است آشغال ها در آنجا گیر کرده باشند را نیز تمییز کنید. با یک یک اسپری تمییز کننده داشبورد و سایر سطوح خودرو را تمییز کنید تا بویی که احتمالا به سطوح چسبیده است، برطرف شود. اگر ماشین را جارو برقی بزنید بهتر است.

استفاده از سرکه ی سفید و آب

شما می توانید از ترکیب سرکه ی سفید و آب برای از بین بردن بوی بد شیر و سایر خوراکی ها در ماشین،  استفاده کنید. مقداری سرکه و آب را با هم ترکیب کنید و در یک اسپری بریزید، و در ماشین بزنید.

دانه های قهوه

گذاشتن دانه های قهوه در ماشین می تواند راه بسیار خوبی برای از بین بردن بوی بد سیگار در داخل ماشین باشد.

جوش شیرین

جوش شیرین از جمله موادی است که می تواند، برای جذب کردن بوی بد داخل خودرو به خود بسیار مفید باشد. اگر کمی جوش شیرین در خودرو ریخت از جارو برقی استفاده کنید.

استفاده از AC خودرو؛ کولر یا بخاری

یکی از رایج ترین راه ها برای از بین بردن و برطرف کردن بوی بد داخل ماشین استفاده از سیستم تهویه و کولر و بخاری است. می تواند از یک معطر کننده استفاده کنید و آن را جلوی کولر یا بخاری ماشین بگیرید و بزنید تا هوای رایحه ی خوب این معطر کننده در فضای خودرو به گردش در بیتید.

 چگونه بوی بد داخل ماشین را از بین ببریم؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)