چگونه به یک بازار اشباع وارد شویم؟

چگونه به یک بازار اشباع وارد شویم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/02/15

اگر شما به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستید و به دلیل وجود رقبای سر سخت و رقابت سنگین در آن حوزه با تردید مواجه هستید، این مقاله می تواند که کمک شایانی بشما بکند. در چگانه همراه ما باشید تا روش هایی را برای ورود به یک بازار اشباع و پر رقابت را بررسی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

برای وارد شدن به یک بازار اشباع باید به یک سری نکات کلیدی توجه داشته باشید تا بتوانید در بین رقبا حرفی برای گفتن داشته باشید و این نکته را در نظر بگیرید که اگرچه وارد شدن و سرمایه گذاری در یک بازار اشباع ریسک و ترس خاص خود را دارد اما در صورت پیروزی به موفقیت چشم گیری دست پیدا می کنید. برای موفقیت و پیروزی در بازار های اشباع حتما به نکات زیر توجه کافی را داشته باشید.

نکته اول: برای مشتریان ارزش و توجه زیادی قائل شوید

چگونه به یک بازار اشباع وارد شویم؟

وقتی که جای پای‌تان در کسب و کار خود، محکم‌تر شد می‌توانید محصولات و خدماتی ارایه دهید که بهتر و متفاوت‌تر از حالت مرسوم هستند. مشتریان حق انتخاب را دوست دارند. مطمئن شوید که گزینه‌های متنوعی برای ارایه کردن به آن‌ها دارید. این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که هزاران کسب و کار در این صنعت وجود دارند که دقیقا محصول و خدمات شما را عرضه می‌کنند. با این وجود، هنوز هم کسب و کارهای جدیدی که به این صنعت می‌پیوندند به رشد و درآمد می‌رسند. رمز موفقیت در این زمینه اراعه دادن پیشنهاد های متفاوت و جذاب نسبت به دیگر رقبا می باشد.

نکته دوم: به عنوان نماینده‌ی یک برند شروع به کار کنید

چگونه به یک بازار اشباع وارد شویم؟

اگر شما سرمایه و منابع کافی برای راه اندازی کسب و کار کاملا مستقل خود را دارا نیستید این شیوه می تواند مناسب باشد.

کاری که باید انجام دهید این است که برای جایگاه فعلی خود نامی پیدا کنید که قبلا ثبت شده است و با استفاده از مجوز اعطا شده، کسب و کار خود را ادامه دهید. در این روش شما هنوز شرکت مستقل خود را ندارید و باید سیاست های شرکت مادر را  پیروی کنید تا زمانی که به تجربه کافی برای اجرای سیاست های مستقل خود دست پیدا کنید.

نکته سوم: بر روی کسب و کار خود متمرکز شوید

چگونه به یک بازار اشباع وارد شویم؟

بدترین کاری که به عنوان یک تازه‌ وارد در بازار می‌توانید انجام دهید این است که تلاش خود را به رقابت با همه معطوف کنید. قطعا این مطمئن‌ترین راهی است که کسب و کار شما را به نابودی می‌کشاند. صنعت و جایگاه شما دو مقوله‌ی کاملا متفاوت هستند. رقابت شما باید در زمین خودتان باشد و به صنعت، کاری نداشته باشید. بنابراین در وهله‌ی اول روی کار خود تمرکز کنید.

نکته چهارم: استفاده از نیروی کار خبره

چگونه به یک بازار اشباع وارد شویم؟

دقت داشته باشید که یکی از مهمترین  وظیفه شما به عنوان مدیر یک کسب و کار دقت در انتخاب نیروی کار زبده است. این نکته همیشه مد نظرتان باشد که رشد کسب و کار شما رابطه مستقیم با توانایی های نیرو های تان دارد. پس حتما دقت کافی در انتخاب و از آن مهمتر جلب رضایت نیروی کار خود را داشته باشید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.8
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 115
تعداد کل نظرات : 63
تعداد کل آرا: 795
تعداد کل بازدیدها: 176853

نظرات کاربران

*