چگونه به کودک بدغذای خود، غذا بدهیم؟

چگونه به کودک بدغذای خود، غذا بدهیم؟

کودکان در سنین پایین، معمولا بین 1 تا 3 سال، گاهی اوقات از خوردن غذا امتناع می کنند و بدغذا هستند. در این گونه موارد شما باید صبور باشید و با فرزند خود با حوصله برخورد کنید و هرگز از به زور متوسل نشوید. در این مطلب سعی بر این داریم در این مورد صحبت کنیم.

علت بد غذایی کودکان چیزی جز بازیگوشی آن ها نیست و شما باید بردبار باشید. این تنها مقطعی از زندگی اوست، در ابتدا شما باید به کودک آموزش جویدن بدهید و از سن 3 سالگی به بعد او خودش می تواند غذا بخورد.

در قسمت پایین 6 راهکار به عنوان راه حل برای بدغذایی نوزادان به شما معرفی شده:

  • اگر فرزندتان ناگهان علاقه اش به غذا را از دست می دهد و از خوردن غذا سر باز می زند، به این موضوع توجه نکنید زیرا کودک به دنبال جلب توجه است.

اجازه بدهید هر غذایی را دوست دارد بخورد و هر غذایی را دوست ندارد نخورد. به اینکه او چه غذایی را نمی خورد حساسیت نشان ندهید. چند روز بعد دوباره همان غذا را به او بدهبد و احتمالا می خورد چون می داند غذا نخوردن او جلب توجه نمی کند.

  • سخت گیر نباشید. اگر کودک از خوردن غذای خاصی دائما امتناع می کند، ان غذا را به او ندهید. اما طوری رفتار نکنید که این موضوع کانون توجه شما است. زیرا از این موضوع استفاده خواهد کرد.
  • وقتی کودکتان به خوبی غذا می خورد از او تعریف و تمجید کنید.
  • چگونه به کودک بدغذای خود، غذا بدهیم؟
  • اگر متوجه شدید دلیل علاقه نداشتن به غذای خاص، طعم و مزه نیست و و تنها احساس نامطلوب غذا است، شیوه ی طبخ خود را عوض کنید.
  • هیچگاه چند نوع خوراکی را به کودک پیشنهاد ندهید تا یکی را انتخاب کند. این کار باعث بد غذا شدن و تبدیل شدن بدغذایی به عنوان یک عادت برای او می شود. او باید متوجه شود خانه رستوران نیست.
  • اگر فرزندتان غذا نمی خورد او را به زور تا انتهای غذایش سر سفره ننشانید و سعی کنید با او سازش کنید. این کار باعث لجبازی بیشتر او می شود.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.8
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 680
تعداد کل آرا: 4504
تعداد کل بازدیدها: 870036


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)